Як спаяти шлейф. виготовлення многожильного шлейфа.

У багатьох сучасних електронних побутових приладах використовуються гнучкі багатожильні шлейфи , що з'єднують окремі рухомі та нерухомі відносно один одного компоненти приладу. Нерідко ці шлейфи рвуться. Це відбувається, як правило, в місцях перегину шлейфа. Працездатність такого шлейфу можна відновити.
Вам знадобиться
 • - тонка тверда ізоляційна пластина (бажано використовувати поліамід (каптон));
 • - клей «момент»;
 • - спирт;
 • - смичкова каніфоль ;
 • - паяльник потужністю 10 - 15 Ватт;
 • - пінцет;
 • - шкільний мікроскоп;
 • - скальпель;
 • - лакований провід діаметром 0,15 мм;
 • - пензлик;
 • - легкоплавкий олов'яний припой;
 • - бокорізи.
Інструкція
1
Попередньо перед ремонтом шлейфа приготуйте спирто-каніфольний флюс. Для цього подрібніть в порошок трохи каніфолі. Каніфоль розчиніть в спирті в співвідношенні 1 грам каніфолі до 6 грамам спирту. Перемішуючи спирт, добийтеся повного розчинення каніфолі.
2
Пошкоджена ділянка шлейфу приклейте клеєм «момент» до ізоляційної пластині. Ця пластина забезпечить механічну жорсткість на пошкодженій ділянці і надалі не дозволить шлейфу порватися в цьому ж місці.
3
Помістіть пошкоджену ділянку шлейфу під шкільний мікроскоп. Акуратно скальпелем Очистіть від верхнього шару ізоляції струмопровідні доріжки близько пошкодженої ділянки. Доріжки зачищайте на відстані 1-1,5 мм від місця обриву.
4
М'якою пензликом нанесіть на очищені від ізоляції доріжки трохи спиртового розчину каніфолі. Добре залуженим прогрітим паяльником торкніться цієї ділянки на шлейфі. Кількість припою на жалі паяльника має бути мінімальним, інакше припой може залити і перемкнуть сусідні струмопровідні доріжки шлейфа.
5
Акуратно скальпелем Очистіть від лаку провід діаметром 0,15 мм. Нанесіть на нього спиртовий розчин каніфолі. Залудити провід на ділянці 15 - 25 мм від краю. Акуратно припаяйте Залужений провід до першої з краю шлейфа пошкодженої доріжці.
6
Участок дроти, який припаюється до двох сторін пошкодженої доріжки, злегка зігніть так, що б середина дроти була піднята на 1 - 1,5 мм над шлейфом між сполучаються точками пошкодженої ділянки. В цьому випадку проведення не буде натягнутий після охолодження місця пайки шлейфа. Акуратно відкусите бокорезами зайвий провід близько другої точки пайки. Паяти шлейф починайте з далекого від себе пошкодженої ділянки.
7
Якщо обрив стався на місці вигину між рухомими ділянками шлейфа, то його слід наростити. Для цього підберіть відповідний по довжині, ширині, а так же за кількістю та ширині доріжок шматок шлейфа. Він буде використаний для виготовлення вставки. Акуратно і рівно розріжте поперек шлейф в ушкодженому місці. Зачістьте, з'єднайте і спаяти кожну половину шлейфа зі вставкою так, як було описано вище. Слідкуйте за тим, щоб перша доріжка почала шлейфа збіглася з першою доріжкою другої його половини. Заізоліруйте клеєм «момент» оголені ділянки дроти в місцях пайки шлейфа.
Багато сучасні електронні прилади використовують багатожильні гнучкі шлейфи. Вони з'єднують окремі нерухомі і рухомі компоненти пристрою. Але дуже часто ці сполуки рвуться. У такому випадку не варто панікувати - відновити працездатність шлейфу простіше простого, якщо у вас є мінімальні навички поводження з паяльником.
Інструкція
1
Приготуйте каніфольно-спиртової флюс. Для цього подрібніть каніфоль в порошок і розчиніть в спиртовому розчині в співвідношенні одну частину каніфолі на шість частин спирту. Ретельно перемішайте, щоб каніфоль повністю розчинилася в спирті.
2
Візьміть ізоляційну пластину і приклейте до неї пошкоджену ділянку шлейфу за допомогою клею «Момент». Вона зробить цю ділянку більш жорстким і не допустить більше розривів в цій області.
3
Помістіть пошкоджену область під збільшувальне скло або мікроскоп і за допомогою скальпеля акуратно очистіть від ізоляції струмопровідні доріжки біля пошкодженої області. Зачистіть доріжки приблизно в міліметрі від місця розриву.
4
Після цього кистю нанесіть каніфольно-спиртовий розчин на очищені від ізоляції місця. Добре залудити і прогрійте паяльник і злегка торкніться їм цієї ділянки. Припою повинно бути мінімум, щоб не залити і не перемкнуть струмопровідні з'єднання доріжок шлейфа.
5
Візьміть тонкий провід в 0,15 мм, очистіть його від лаку і нанесіть на нього каніфольний розчин. Залудити його в 15-25 мм від краю і припаяйте до першої з краю пошкодженої доріжці шлейфа. Зігніть дріт, який припаюється до двох сторін доріжки так, щоб посередині провід підвівся на 1-1,5 мм над поверхнею шлейфа - так він не натягнеться після охолодження місця пайки. Починайте паяти шлейф з далекого від себе ушкодження.
6
Наростити шлейф в разі розриву його між рухомими частинами. Підберіть ідентичний шлейф необхідної довжини, з якого виготовте вставку. Обережно розріжте шлейф в місці пошкодження. Зачистіть і спаяти шлейф і вставку, як описано вище. Уважно стежте, щоб доріжки шлейфів ідеально збігалися. Після цього заізоліруйте клеєм оголені ділянки проводів в місцях пайки.