Як провести урок розвитку мовлення.

Уроки розвитку мови є обов'язковим структурним компонентом шкільної освітньої програми. Основною їх метою виступає робота над словниковим запасом учнів, над вміннями красиво і правильно викладати свої думки, активно користуватися російською мовою, дотримуючись усіх орфоепічні норми.
Вам знадобиться
  • - репродукції картин;
  • - комп'ютер;
  • - план уроку.
Інструкція
1
Складіть докладний план проведення уроку з розвитку мови , із зазначенням його структурних елементів. Визначтеся з типом уроку. Наприклад, ви можете провести урок-написання твору по картині якого-небудь відомого художника.
2
Приготуйте необхідні засоби навчання. Це можуть бути репродукції картин, магнітофон або програвач, касети або диски з музикою «Пори року» (якщо на картині зображено одне з них), DVD-програвач і т.д.Как правило, написання твору по картині займає два уроки.
3
Почніть перший урок з вступного розповіді про художника, познайомте учнів з історичними фактами, особистостями, які мали відношення до картини. Створіть комп'ютерну презентацію в програмі MS PowerPoint, таким чином, навчальний матеріал буде яскравим і незабутнім для дітей.
4
Далі складіть питання за змістом твори, які потім будуть покроково представлені учням для написання їх власного оповідання. Вони повинні бути спрямовані на розкриття сюжетної композиції картини, всіх її основних і другорядних персонажів, органічно вплітаються в художнє полотно. При складанні питань беруться до уваги можливості учнів, зокрема, їх словниковий запас, кругозір, ступінь оволодіння різними граматичними категоріями.
5
Використовуйте словникову роботу на уроці. Написання розповіді по картині - досить складне завдання для школярів. Тому окрема увага приділяється словникової роботі. У процесі роботи над картиною уточнюйте лексичне значення тих чи інших слів.
6
Проводьте на другому уроці безпосередньо написання твору. Важливо, щоб це була самостійна робота кожного учня. Можна включити тиху музику, організувати показ слайдів картин близьких за тематикою до основної і т.п.
7
Наприкінці уроку зберіть роботи учнів, підведіть підсумок, запитавши дітей про те, що вони дізналися нового, що їм особливо сподобалося і т.п.