Як намалювати ліс.

Спробувавши свої сили в створенні шотландського виду, ви зможете сміливо переходити на рідні пейзажі. Наші ландшафти середньої смуги мало чим відрізняються від англійських. Хіба що здаються більш затишними. Але це ж суб'єктивне відчуття. Об'єктивність же полягає в тому, що освоєння на цьому уроці прийоми письма чимало допоможуть вам у самостійному творчості.
Вам знадобиться
  • Лист паперу для акварелі розміром 40 * 60 см, олівець НВ, плоскі кисті № 3,6 і 8, круглі кисті № 4 і 00, посудину з водою, акварельні фарби.
Інструкція
1
Робимо начерк. Олівцем НВ накидайте основні контури сцени. На світлих ділянках композиції намагайтеся ледь натискати на олівець, намічаючи мереживні контури листя трохи помітними лініями. На затінених ділянках картин (позначаючи тіні) на олівець слід натискати сильніше.
2
подмалевок неба. Розведіть у воді на вашій палітрі трохи ультрамарину і синього кобальту. Швидко нанесіть фарбу на вологий папір там, де має бути небо. Фарба при цьому розтечеться. Промийте кисть. Розведіть у воді на палітрі трохи карміну і паленої умбри і напишіть нижню частину хмар.
3
Намічаємо передній план картини. Зволожите водою передній план картини. Кінчиком плоскої кисті № 8 намітьте траву, використовуючи розмивання охри і паленої умбри з додаванням помаранчевої фарби. Наносите фарбу енергійними «фактурними» мазками, тим самим виявляючи основні деталі переднього плану. По ходу роботи додавайте в розмивання інші фарби - смарагдово - зелену, лісову зелену, палену умбру, охру і жовтий кадмій.
4
Пишемо листя. Тієї ж пензлем «киньте» невеликі плями смарагдово - зеленої фарби з додаванням охри і паленої умбри - туди, де у нас повинна бути листя. Краї дерев позначте «калюжками» зеленою фарбою. Наблизивши папір до рота, сильно подмімо на фарбу. Видаліть зайву фарбу паперовою серветкою.
5
Изображаем стовбур і гілки дерева. Візьміть круглу кисть № 00 і напишіть паленої умброю стовбур і гілки дерева. Частина гілок при цьому видна в просвіти між зленнимі плямами листя. Постійно звіряйте «структуру» дерева з його фотозображенням.
6
Пишемо передній план картини. Візьміть плоску кисть № 6, змішайте жовтий кадмій з невеликою кількістю паленої умбри і пофарбуйте поле на передньому плані картини. Додайте в суміш трохи паленої умбри і помаранчевої фарби і жорсткої зубною щіткою розітріть фарбу по «трав'янистому» ділянці на передньому плані - тим самим вам вдасться «повторити» окремі стебла трави.
7
Додаємо деталі. Приготуйте інтенсивну суміш паленої умбри і чорної фарби, візьміть плоску кисть № 2 і допишіть відсутні гілки на великому дереві. Зробіть чіткішими вже написані гілки на передній стороні дерева, але не чіпайте далекі гілки - так вам вдасться підкреслити «тривимірність» дерева.
8
Імітуємо рух листя. Декількома мазками фарби зімітуйте рух хитної на вітрі листя. Круглої пензлем № 4 завантаженої сумішшю паленої умбри і охри, додайте динаміки, колишеться траві.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9RgLHG2hWi0
Зверніть увагу
Пейзаж пишеться строго відповідно до законів перспективи.
Корисна порада
Перш ніж малювати тонкі гілочки, проведіть загостреним кінцем рукоятки кисті по їх лініях. Решта після цього на папері вм'ятини стануть «руслами» для фарби, не даючи їй вийти зі своїх «берегів».