Як навчитися складати бухгалтерські проводки. складання проводок за бухгалтерськими рахунками.

У процесі здійснення діяльності підприємство виробляє велику число господарських операцій, які необхідно відобразити в бухгалтерському обліку. Для цього використовуються спеціальні форми-рахунки і між ними складаються відповідні проводки. Для того щоб навчитися складати бухгалтерські проводки необхідно зрозуміти, що таке бухгалтерський рахунок, кредит і дебет, а також вивчити Положення бухгалтерського обліку.
Інструкція
1
Читайте основними документами, які допоможуть вам при складанні проводок. До них відносяться: "План рахунків" і різні положення про бухгалтерський облік. Останні документи постійно перевидаються, тому бажано завжди мати під рукою актуальні редакції.
2
Вивчіть поняття бухгалтерського рахунку. Він є основною одиницею зберігання інформації з різних операцій підприємства. Рахунки бухобліку дозволяють відобразити взаємозв'язок і разгруппировать майно з розміщення, складом, джерелами утворення, а також господарські операції за різними характеристиками. Кожному типу операції відповідає свій рахунок з порядковим номером, що збігається статтями балансу, і що мають кредит і дебіт.
3
Визначте для операції її ставлення до активного або пасивного рахунку. Активні рахунки призначені для відображення майна за складом, розміщенням і наявністю і розташовуються в активі балансу. Пасивні рахунки відображають джерела утворення майна і розташовуються в пасиві балансу.
4
Запишіть операцію в кредитову або дебетову сторону бухгалтерського рахунку. Для активних рахунків до дебету відносяться ситуації збільшення, а до кредиту - зменшення майна або грошових коштів. Для пасивних рахунків - навпаки.
5
Складіть бухгалтерську проводку для відображення операції за допомогою подвійного запису. Записи повинні відобразити рух активів і пасивів підприємства за рахунками. Приміром, візьмемо ситуацію, коли кошти знімаються з розрахункового рахунку підприємства і визначаються в касу. В цьому випадку знадобитися рахунок 50 «Каса» і рахунок 51 «Розрахунковий рахунок». Перший буде відображений за дебетом, так як для нього відбулося збільшення суми грошей, а другий - по кредиту, так як його сума зменшилася. Якщо проводиться виплата заробітної плати з каси, то рахунок 50 записується в кредит, а рахунок 70 («Розрахунки з працівниками по оплату праці») - в дебет.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SWTWlCapG6U
Основним видом фінансової діяльності є складання бухгалтерського обліку. Він є одним з основних видів господарського обліку. А ось проводка з бухгалтерського обліку - це оформлення кореспонденції рахунків в документальному вигляді. Зазвичай при фінансових операціях відкривають подвійний рахунок: дебетовий і кредитовий.
Вам знадобиться
  • спеціальні програми з циклу 1С. Для проводок найкраще підходить 1С: бухгалтерія.
Інструкція
1
На 2011 рік порядок ведення проводок в бухгалтерському обліку прописаний і складається за Інструкції по бюджетному обліку, що був затверджений Мінфіном Росії від 30.12.2008 № 148н. Особливо потрібно бути уважним фірмам, адже від проводок з бухгалтерського обліку залежить і реальний і номінальний баланс фірми. А від балансу фірми залежить і її рентабельність.
2
Проводки виконуються подвійним рахунком: за видатками та доходам. Щоб правильно це виконати, необхідно знати класифікацію кожного з цих показників. Так само з активами і пасивами. Щоб правильно зробити проводку, необхідно вірно класифікувати грошові операції і прописати їх в обліку.
3
Визначивши види активів і пасивів, відстежуєте руху їх за рахунками, тобто перехід з активів в пасиви і назад. Правильність запису операції в актив і пасив можна відстежити в кінцевому підсумку. Відповідно активи і пасиви представляють собою сальдо. Сальдо активів і пасивів повинні бути рівні. Якщо цього немає, значить десь допущена помилка.
4
Знайшовши помилку, необхідно ще раз перевірити класифікацію рахунків і звірити сальдо, що забезпечує рівність активів і пасивів. Коли все виправлено і всі значення сходяться, тоді і тільки тоді проводки вчинені вірно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tk1gxNdLWyU