Чому листя зелене.

Рослинний світ різноманітний і красивий. Коли ми думаємо або говоримо про природу, на думку відразу приходить велика кількість соковитої зеленої трави і дихають киснем дерева, вкриті зеленим листям. А чому ж листя зелені?
Інструкція
1
Зелений лист - маленька фабрика кисню, необхідну для дихання людини й тваринам, що населяють Землю. Зелений колір листя і трави звичний оку і навіває приємні думки про свіжість і здоров'я. І це дійсно так, адже зелені листя - живі. І, як у всіх живих організмах, в них відбуваються хімічні процеси, важливі для життєдіяльності. Ці процеси необхідні для росту рослини, його харчування й дихання.
2
Який же хімічний процес відбувається в аркуші, сприяючи його фарбуванню в зелений колір? Цей процес називається «фотосинтез» і здійснюється в два етапи. Перший етап - поглинання світла, другий етап - використання світла в хімічній реакції (взаємодія вуглекислоти та води).
3
Поглинання світла відбувається за допомогою клейкої речовини, пігменту під назвою «хлорофіл». Світло має широкий колірним спектром, однак хлорофіл поглинає не будь-які кванти світла, а лише мають певну довжину світлової хвилі, бо від цього залежить швидкість фотосинтезу.
4
Найшвидше цей процес відбувається в синьо-фіолетовою і червоною частинах спектра, значить, саме ці кольори поглинає хлорофіл. Зелений же колір спектра дає процесу саму мінімальну швидкість, і, отже, не поглинається, а відбивається від аркуша.
5
Око людини здатний розрізняти кольори тільки в умовах достатнього освітлення, тому він бачить відбитий зелений колір спектра, який є показником того, що в рослині відбувається фотосинтез.
6
В листі присутні й інші пігменти, але дія їх занадто слабке і заглушується впливом хлорофілу. Коли ж світла стає менше, наприклад, восени, то хлорофіл зникає, а їх роль стає головною, і листя набувають іншого забарвлення - жовту або червону.
7
На другому етапі фотосинтезу відбувається хімічна реакція сполуки вуглекислого газу з атмосфери (видихається людьми і тваринами) і води з кореневої системи. Ця реакція призводить до утворення глюкози і інших поживних речовин, і виділенню кисню. Речовини корисні як для самої рослини, так і для людей і тварин, що вживають його в їжу.
8
Роль кисню на планеті величезна: він необхідний для дихання і забезпечення всіх життєвих процесів в організмах людей і тварин, а також для інших хімічних процесів, наприклад, горіння, при якому теж виділяється вуглекислота. Тому рослини називають «легенями планети».