Як визначити реальний пробіг авто.

Купуючи автомобіль з рук, ви напевно зацікавилися його пробігом, адже від інтенсивності експлуатації багато в чому залежить стан і необхідність в ремонті. Однак, враховуючи те, що змінити показання одометра, навіть на імпортних автомобілях, зовсім не складно, при купівлі визначити реальний пробіг авто стає справжньою проблемою. Виконавши наступні дії, ви зможете хоча б приблизно з'ясувати, скільки кілометрів проїхала ця машина.
Вам знадобиться
  • - зіркі очі;
  • - знання технічних особливостей окремого автомобіля;
  • - послуги центру діагностики.
Інструкція
1
Помножте середній пробіг автомобіля, наприклад, 25 000 - 30 000 км на рік, на вік авто, і отримаєте приблизний загальний пробіг. Якщо підозрюєте, що власник на цій машині працював в службі таксі, то множте на 40 - 50 тисяч.
2
Огляньте шини. Якщо знос невеликий при великому показанні спідометра, значить, сміливо робіть висновок про те, що їх міняли. Прикиньте орієнтовний пробіг на одному комплекті (з урахуванням моделі машини і манери водіння) і зіставте його з заявленим кількістю кілометрів.
3
Огляньте гальмівні диски, після 30 000 км пробігу з'являється помітна борозенка, яка збільшується з часом. Швидкість зносу гальмівних дисків змінюється залежно від коробки (якщо коробка-автомат, то диски зношуються швидше), від марки машини, від якості дисків. Якщо диски нові, а машина в цілому нової не виглядає, робіть висновок про те, що пробіг вже досить великий.
4
Дослідіть простір під капотом, оскільки саме туди приклеюють наклейку про те, що ремінь газорозподільного механізму помінявся. Цифра 100000 на наклейці означає, що рубіж 100 тис. Км цей автомобіль вже пройшов. Якщо при цьому спідометр показує 90 або 80 тис., Сміливо звинувачуєте продавця в обмані. Загляньте під кришку ременя ГРМ і оцініть його стан, прикиньте відповідність ступеня зношеності ременя показаннями спідометра.
5
Пробіг щодо нової машини визначте по сервісній книжці.
6
Якщо ви бажаєте дізнатися реальний пробіг іномарки, з'ясуйте його за допомогою бортового комп'ютера в сервісному центрі, тому що інформація про пробіг дублюється на внутрішніх лічильниках, і, цілком можливо, власник про це не знав або вирішив заощадити, змотавши пробіг тільки на спідометрі.
7
Історію японського автомобіля дізнайтеся в центрі тех. обслуговування та ремонту, вся інформація про кожному автомобілі зберігається на загальному сервері в Японії.
8
Розпитайте власника: як далеко і як часто він їздив, що ремонтував і коли які запчастини міняв. Прикиньте приблизно, на яких пробігах повинні змінюватися ті чи інші деталі і зробіть висновок про правдивість господаря авто.
9
Якщо купуєте дорогу машину, не пошкодуйте грошей на діагностику. Дізнайтеся у фахівців, який потрібний ремонт, в якому стані двигун і всі інші системи, скільки вони ще прослужать. Ця інформація принесе вам набагато більше користі, ніж знання кількості кілометрів «за спиною» авто.
Корисна порада
Є ще один метод визначення пробігу: візьміть значення зі спідометра і помножте його на кількість коліс автомобіля. Звичайно, це жартівливий спосіб, але пам'ятайте народну мудрість: в кожному жарті є частка правди.
Часто зустрічаються ситуації, коли продавці б/у автомобіля пропонують вам машину з підозріло маленьким пробігом. Не варто відразу радіти, що вам дістанеться практично "нова" машина. Краще ретельно перевірте, чи не змотувався є у неї пробіг.
Інструкція
1
Визначити, скільки точно проїхав ваш автомобіль кілометрів можна, наприклад, за непрямими ознаками. Для цього дуже уважно розгляньте стан водійського місця. Якщо кермо сильно потертий, сидіння зношене, а накладки на педалях сигналізують про те, що їх експлуатують вже занадто довго, а пробіг при цьому маленький, значить, він точно був скручений.
2
Як варіант, можна зробити попередній підрахунок. В середньому, машина, якщо тільки вона не експлуатується в сфері пасажирських перевезень, за рік проходить 15000 кілометрів. Тому, щоб розрахувати, який пробіг у неї повинен бути насправді, множте вік автомобіля на 15000. І отримати приблизну цифру, яка більше відповідає реальності, ніж та, яка є на спідометрі.
3
Якщо автомобіль з досить нового модельного ряду, можна пошукати спеціальну наклейку, яку прикріплює завод-виготовлювач. У ній зазвичай проставляються відмітки про зміну масла. А також можна знайти, на якому показнику пробігу його слід міняти в наступний раз. Діє цей принцип перевірки тільки в тому випадку, якщо попередній власник акуратно заповнював всі папери по автомобілю, а машину вам продає перекупник, який про цю наклейці поняття не має.
4
Можна також звернутися до грамотних фахівців, які при пробігу до 100 тисяч кілометрів зможуть на око визначити пройдене машиною відстань з точністю до 10 тисяч кілометрів.
5
Якщо машина німецького виробництва, пам'ятайте просте правило: у Німеччині застаріле авто міняють після того, як пробіг складе 100000-150000 кілометрів. Так що, якщо машина не нова, а пробіг менше, ніж це значення, значить, показники точно були скручені.
6
І ще один варіант, як можна визначити реальний пробіг машини. Для цього потрібно заглянути під передню колодку й оглянути гальмівний диск. Якщо по його краю мається гальмівний бортик (це та частина диска, про яку не треться колодка) більше 2 або 3 міліметрів, то автомобіль проїхав не менше 20000 кілометрів.
Корисна порада
Перед тим, як намагатися обчислити реальний пробіг, задумайтесь. Зараз професійні водії зовсім не звертають уваги на показники одометра. Найкраще оцінювати стан машини по тому, як вона виглядає, перевірити, наскільки якісно працюють всі її системи. Адже якщо за нею був хороший догляд, то чи не все одно, скільки вона проїхала.