Як отримати сажу.

Сажа використовується досить широко, без неї не обходиться виробництво лаків і емалей. В поліграфії сажу застосовують для приготування чорної друкарської фарби, копіювального паперу. Нерідко сажа вимагається при виготовленні косметичних засобів, гриму, крему для взуття. Які способи отримання сажі існують, і чи можна приготувати її самостійно?
Інструкція
1
При організації промислового отримання сажі використовуйте термічний розклад палаючого сировини у відсутності повітря або при обмеженому його кількості. Для цього знадобиться спеціальна піч, забезпечена пальниками. У полум'ї утворюється сажа, яка деякий нетривалий час знаходиться в зоні високої температури разом з газоподібними продуктами. Суміш газів охолоджується, а сажа відокремлюється від цієї суміші в спеціальному апараті.
2
При другому способі використовуйте пальники з вузькою щілиною. Плоске полум'я палаючого сировини входить в зіткнення з рухомої металевою поверхнею. При цьому потрібне витримати мінімальний час дотику полум'я з металом. Обложену на металі сажу слід швидко видалити механічним способом. У двох описаних промислових способах в якості вихідного продукту, що піддається спалюванню, використовується природний газ, нафтовий піролізний газ або масло.
3
Якщо вам недоступні способи отримання сажі, застосовувані в промисловості, і вас не цікавлять великі масштаби виробництва, використовуйте для своїх цілей сажу , що утворюється в системах опалення лазень, будинків, дач або котеджів. Справа в тому, що при топці печей і камінів в димоходах з часом утвориться деяка кількість так званої пічної сажі. Видаліть патьоки сажі за допомогою металевого скребка або «йоржика», виготовленого з жорсткою сталевого дроту. Зберіть матеріал в невелику ємність (баночку, лоток) і використовуйте за призначенням.
4
При відсутності печі або каміна отримаєте сажу в побутових умовах, узявши лампу або лампаду, працюючі на маслі або гасі (в крайньому випадку, використовуйте звичайну свічку). Гніт витягнете назовні приблизно на півсантиметра. Запаліть лампу і підвісьте над нею на довгій дроті металеву пластину розміром приблизно 100х100 мм. Полум'я лампи повинно стосуватися пластини. Через 10-15 хвилин зніміть пластину і ножем або скребком зскребете осілу сажу з платівки. Повторіть операцію кілька разів, поки не наберете необхідну кількість продукту.