Що таке горизонт.

Слово « горизонт » в буквальному перекладі з давньо-грецького означає «обмежує». У побуті цим словом називають криву лінію, по якій небо бачиться дотичним із земною або водною поверхнею.
Інструкція
1
Обрієм називається уявна оці межа, по якій проходить чіткий поділ небесної і земної поверхні, що спостерігається на великій відстані. Розрізняють поняття видимого й істинного горизонт а.
2
Відомий горизонт - це та лінія, по якій небо межує з землею, і небесний простір над цією лінією, і що у полі зору спостерігача земний простір.
3
Істинний (або математичний) горизонт - це подумки представлений коло небесної сфери в площині, перпендикулярній прямовисній лінії в центрі спостереження. Прямовисна лінія проходить через центр небесної сфери і наглядову точку, розташовану на поверхні Землі. При цьому перша точка називається зенітом, а друга (місце, де стоїть спостерігач) - надиром.
4
Уявну небесну сферу лінія істинного горизонт а ділить на дві частини: видиму півсферу, вершина якої знаходиться в зеніті, і невидиму півсферу, вершина якої - надир. Істинний горизонт ще називають астрономічним.
5
Як правило, видимий горизонт розташовується нижче істинного, оскільки залежить від висоти місця спостереження. Крім того, дальність видимого горизонт а залежить і від стану атмосфери.
6
Поняття видимого горизонт а - важливий термін в навігації. Видима дальність щодо лінії горизонт а на кораблях визначається залежно від положення спостерігача, тобто стоячи на палубі, біля штурвалу, сидячи і пр.
7
Поняття істинного горизонт а використовується як в географії, так і в навігації для визначення основних напрямків руху: півночі, півдня, заходу, сходу. Ці точки істинного горизонт а носять назви головних румбів, а проміжні напрямки, північний схід, південний захід і пр., Називаються четвертними румбами. Для визначення основних напрямків горизонт а мореплавці користуються безпомилковим орієнтиром - положенням Полярної зірки, що входить в сузір'я Великої ведмедиці, яке нескладно знайти на небі.