Як виготовляти цвяхи.

Цвяхи людина почала виготовляти з моменту освоєння технології обробки металів. Ще древні греки широко використовували при будівлі своїх кораблів кування мідні штирі. Сьогодні основною технологією виготовлення цвяхів є холодна штамповка, але і давнє ковальське ремесло не зникло - методом кування продовжують робити цвяхи для підков.
Вам знадобиться
  • - ковальський горн;
  • - ковадло;
  • - ковальський молоток-ручник;
  • - щипці;
  • - лещата;
  • - підсікання (зубило);
  • - цвяховий;
  • - пруток круглого перетину.
Інструкція
1
Візьміть прут круглого перетину довжиною близько метра і діаметром 10-12 мм. Нагрійте в горні один його кінець. На відстані близько 50 мм від початку прута зробіть пережімку в одній площині. Поверніть прут на 90 градусів уздовж поздовжньої осі і виконайте таку ж пережімку в іншій площині. В результаті перетин заготовки в перетиснутій місці вийде квадратним, розміром приблизно 10х10 мм.
2
Простягніть прут від пережатого місця на квадратну піраміду довжиною 100 мм із загостреною вершиною. Для цього накладіть заготовку на ріг ковадла і нанесіть кілька швидких і сильних ударів, повертаючи прут на 90 градусів. Поки деталь не охолола, підрівняйте грані вже на плоскій поверхні ковадла.
3
На ребрах піраміди відбийте зубилом кілька насічок під кутом 45 градусів. З цієї подсечке відрубайте прут, відступивши від пережатого місця 20 мм в сторону круглої частини прута. У вас повинно вийти тіло квадратного цвяха, що має на кінці циліндричну «бобишку» (потовщення). Вся виконана робота повинна виконуватися за один нагрів заготовки.
4
Для формування красивої капелюшки цвяха використовуйте ковальський прийом, званий висадкою. Цей спосіб обробки матеріалу протилежний протяжке, тобто з тонкої і довгою заготовки при цьому виходить коротка і товста. Нагрійте кінець заготовки до білого світіння, а потім затисніть холодну частину прута в лещата. Короткими частими ударами, що наносяться в торець заготовки, осадіть її кінець. Залежно від необхідного обсягу та форми капелюшки цю процедуру необхідно виконати кілька разів.
5
З зробленого за допомогою висадки потовщення за допомогою молотка надайте капелюшку необхідну форму. Вона може бути як плоскою, так і мати форму болта, кулі і навіть квітки, якщо вам необхідні декоративні цвяхи. Іноді для зручності виготовлення капелюшки використовується цвяховий - спеціальна пластина з рядами отворів різного розміру і перетину.