Як відчистити гар. Як очистити дно каструлі від гару.

За статистикою пригорілі каструлі або сковорідки займають перше місце в списку найбільш поширених кулінарних «неприємностей». Але в силу того, що часто доводиться стикатися з пригорання каш або молока, вже давно відомі способи очищення пригоріла посуду з різних металів.
Вам знадобиться
  • - сіль;
  • - харчова сода;
  • - господарське мило;
  • - активоване вугілля;
  • - м'яка і жорстка губка.
Інструкція
1
Залийте дно каструлі холодною водою, насипте півсклянки солі і розподіліть її рівномірно по дну. Дайте цього розчину постояти кілька годин. Після закінчення часу, в залежності від досягнутого ефекту, видаліть залишки пригоріла їжі за допомогою м'якої або жорсткої губки.
2
Налийте в каструлю гарячої води, щоб вона закрила всі пригорілі місця, покладіть в неї ложку харчової соди і залиште на годину постояти. Після цього протягом 30 хвилин прокип'ятіть на повільному вогні. Видаліть гар губкою.
3
Засипте дно каструлі сумішшю солі з содою, злегка прімочіте водою і залиште на добу постояти, накривши каструлю кришкою. Якщо гар не відстала, залийте в каструлю воду зі свіжою содо-сольовою сумішшю і прокип'ятіть протягом п'яти хвилин.
4
Налийте в пригорілу каструлю води і закип'ятіть її. Для видалення залишків їжі і гару скористайтеся губкою і господарським милом.
5
Якщо в каструлі пригоріло молоко, візьміть активоване вугілля, роздробити його в порошок, покладіть на дно пригорілої посуду і зверху залийте водою. Дайте протягом 10-15 хвилин постояти, після чого, скориставшись м'якою губкою, промийте каструлю.
6
При чищенні каструль з нержавійки не використовуйте абразивні чистячі порошки. Для чистки візьміть сіль, але будьте обережні, оскільки, засипавши сіль в холодну воду, ви можете виявити на дні каструлі темні плями.
7
При чищенні алюмінієвого посуду, не застосовуйте чистячі порошки і пасти, кислотні та лужні препарати, вони псують алюміній. Для чистки алюмінію використовуйте соду.
8
Щоб відчистити чавунну сковороду від гару, нагрійте її. Поки вона не охолола, почистіть її сіллю злегка просочену водою. Якщо сковороду не нагріваються, то потім її буде дуже важко очистити.
9
Посуд з неушкодженим тефлоновим покриттям найлегше чистити від гару. Залийте її на півгодини водою і потім гарненько прополосните.