Як підібрати гребний гвинт. Як підібрати гвинт для мотора.

Ефективність роботи човнового мотора в чому визначається правильним підбором гребного гвинта . Від нього залежить економічність, швидкість і прийомистість всієї системи. Як же правильно підібрати гребний гвинт?
Інструкція
1
Використовуйте найпростіший спосіб підбору гвинта . Якщо є така можливість, порівняйте робочі якості двох-трьох гвинтів з різним кроком, по черзі встановивши їх на один і той же двигун. Визначте, який гвинт буде ефективніше при великому завантаженні судна (зазвичай це гвинт з меншим кроком), а який забезпечить високу швидкість пересування при мінімальному завантаженні катера або човна.
2
Проведіть кілька експериментів, роблячи заміри витрати палива при різній завантаженні катера. Визначте для кожного гвинта оптимальну швидкість виходу на глиссирование і максимальну швидкість, яку може розвинути судно. При цьому мотор повинен працювати приблизно на 5000 оборотах на хвилину при повністю відкритій дросельної заслінки.
3
При перевірці роботи гвинта зверніть увагу на те, наскільки сильно вирує вода з-під мотора. Якщо в момент початку руху мотор видає звук, що нагадує перегазовку автомобіля, а на рух важелів управління відгукується уривчасто й різко, потрібно встановити гвинт з великим кроком. При поганому наборі оборотів і уповільненому виході в режим глиссирования потрібно гребний гвинт з меншим кроком.
4
Вибираючи гвинт для катера, враховуйте умови планованої експлуатації судна, включаючи допустиме навантаження. Якщо ви плануєте їздити без нічого, то гвинт, розрахований на максимальне навантаження, буде здійснювати зайві обертів.
5
Зверніть увагу на кількість лопатей гвинта . Більшу максимальну швидкість мають гвинти з трьома лопатями, але вони повільніше виводять судно на глиссирование. Чотирьохлопатевий гвинти, навпаки, без праці переходять в режим глиссирования, але поступаються трилопатевим в швидкості.
6
Для забезпечення гарного ходу має значення також форма лопатей гвинта . Вибирайте еліптичні лопаті, якщо хочете забезпечити оптимальне співвідношення швидкості і тяги. Деякі гвинти мають лопаті, що звужуються до кінчиків, що зменшує тертя, такі гвинти переважні для швидкісних катерів. Для руху в зарослих водоростями водоймах більше підійде гвинт з лопатями, закрученими в напрямку обертання.
7
При виборі матеріалу, з якого виготовлений гвинт, враховуйте, що для підвісних моторів, що встановлюються на невеликі човни, переважні алюмінієві гвинти. Вони легше і дешевше латунних.
Будь плавзасіб, як катер, так і човен, радують господарів набагато більше, якщо на них встановлено двигун , що збільшує швидкохідність човна в рази. Основне питання, яке задають власники човнів і катерів, які планують прискорити свій водний транспорт, полягає в тому, як саме підібрати відповідний двигун до свого плавзасобу. У цій статті ми розповімо, на які параметри і характеристики вашої човни потрібно звернути увагу при виборі двигуна.
Інструкція
1
Одна з характеристик, що впливають на вибір двигун - це глиссирование, що дозволяє човні занурюватися у воду на великій швидкості на незначну глибину. Також вам доведеться вибрати між двотактним і чотиритактним двигуном, чия вага перевищує вагу двотактного.
2
Якщо у вас немає ніяких особливих вимог до човна - вибирайте двотактний двигун . Чотиритактний двигун буде мати сенс в тому випадку, якщо для вас принциповим економічна витрата палива при частій експлуатації і низький рівень шуму.
3
Ще один параметр, від якого залежить вибір двигуна - довжина задньої частини двигуна, з якої виступає вал гребного гвинта і вихідний отвір вихлопу. Якщо ця деталь занадто коротка, і гвинт недостатньо глибоко занурений у воду, ви не зможете домогтися потрібної швидкості руху.
4
Якщо ж гвинт навпаки занурений занадто сильно, може відмовити отвір вихлопу, через що знижується потужність двигуна. Підбирайте оптимальний варіант глибини занурення гвинта, залежно від того, яка висота кормової пластини для кріплення двигуна на вашій човні.
5
Для надувного човна підійде двигун з короткою «ногою», для більш великих човнів і невеликих катерів буде потрібно середній розмір, а для яхт - найбільший розмір.
6
Також при покупці двигуна вам потрібно звернути увагу на тип запалювання - звичайного або електронного. Електронне запалювання більш надійно, воно забезпечує швидкий і потужний запуск двигуна, дозволяючи працювати на малих обертах, на відміну від звичайного запалювання, що дає не надто сильну іскру.
7
Щоб убезпечити двигун і полегшити процес його перевезення з місця на місце придбайте додатково спеціальну моторну візок і докупіть запасні гвинти на випадок поломки.