Як зробити аеросани. аеросани своїми руками.

Швидка їзда захоплює і притягує всіх любителів екстремальних видів спорту і активних розваг - і якщо влітку у вашому розпорядженні скутери, мотоцикли та велосипеди, то серед зимових засобів пересування вибір не такий великий: зазвичай це сани і снігоходи. Тим не менш, ви можете самостійно виготовити незвичайний і швидкохідний зимовий транспорт - аеросани.
Інструкція
1
Аеросани мають просту конструкцію, доступну навіть початківцям механікам. Для їх конструювання вам буде потрібно три дерев'яних лижі - дві зліва і одна справа, а також мотоциклетний двигун, тип якого розрізняється залежно від того, хочете ви отримати одномісні або двомісні сани. Для одномісних саней підійде двигун ІЖ-49, а для двомісних - М-72.
2
Водій сидить на корпусі аеросаней верхом, так само, як на мотоциклі. Сам корпус виготовляється з дерев'яних брусів, обшитих фанерою, на якій укріплені подушки або крісла зі спинками.
3
Виготовте лижі для саней з міцних березових дощок, які у верхній частині можна зміцнити фанерними планками для міцності конструкції.
4
На нижній стороні лиж закріпіть дерев'яні ковзани, оббиті сталевими смугами з подрезом. Така конструкція лижі покращує прохідність і збільшує швидкість руху, а також захищає поверхню лижі від зносу.
5
На задній частині лиж встановіть гальма штирьового типу, які активуються водієм за допомогою правої педалі, до якої прикріплений трос від гальма.
6
Закріпіть задню ліву лижу, на якій встановлено гальмо, до основної рами вільнонесуче полуосью, яку в свою чергу закріпіть жорстко на кормі корпусу.
7
Передню ліву лижу, відповідальну за управління, зміцните на вертикальній осі з виделкою на звареному металевому кронштейні, укріпленому збоку від корпусу. Праву лижу зміцните на трубчатом трикутнику.
8
Для управління закріпіть на санях кермо від того ж мотоцикла, від якого ви візьмете двигун. Встановіть двигун від мотоцикла на трубчасту раму, а також повітряний гвинт, на який передається крутний момент з двигуна за допомогою мотоциклетної ланцюга. Гвинт повинен обертатися зі швидкістю 1440 обертів на хвилину, і перед ним для безпеки встановіть металеву сітку.
9
Моторну раму, на якій кріпиться двигун, закріпіть на корпусі за допомогою підкосів на задній півосі підвіски. Паливний бак закріпіть на окремому підрамнику над мотором.
10
Для виготовлення толкающего повітряного гвинта зробіть викрійки лопатей і потім виріжте їх з дуба, сосни або берези. Склейте заготовку казеїновим клеєм, попередньо ошкурив дерев'яні деталі і згладивши їх поверхню.
11
Просушите склеєні деталі, зачистите їх і доведіть до готовності, утримуючи в струбцинах до трьох діб. Після просушування обробіть заготовку гвинта, обстругати його рубанком, обробіть гарячою оліфою і просушіть.
12
Готові лопаті обклеюють тканиною (наприклад, бязью) і фарбують. Перевірте готовий гвинт на балансувальне верстаті і потім насадите його на втулку.
Транспортним засобом дуже зручним в експлуатації, особливо на засніжених непрохідних зимових дорогах, є аеросани . Зробити їх самостійно не так легко, тому має сенс розглянути докладніше просту модель аеросаней.
Інструкція
1
При виготовленні аеросаней почніть роботу з виготовлення корпусу. Виготовте його повністю дерев'яним з основним елементом, що складається з ялинової дошки (220 * 22 * 4,5 см).
2
Задні стійки виготовте розміром 10 * 4 * 5 см. Підкоси і поперечини - зробіть з березових брусків розміром 105 * 2,5 * 4 см. Кріплення для задніх стійок до корпусу виготовте шиповим і підсильте його листовий сталлю. Також підсильте сталлю і площадки кріплення двигуна.
3
Використовуючи відрізки металевих труб, підсильте місця шарнірів, там де з'єднуються вісь рульового колеса, рульова тяга і поворотна балка.
4
Вітровий щит виріжте з тонкої фанери, до основи його прикріпіть 3-ма болтами М8. Спереду на щит встановіть звичайну мотоциклетну фару, а позаду - акумулятор.
5
При виготовленні двигуна скомбінуйте циліндр від ІЖ-56 і пускової двигун від трактора ПД-10 М (або аналог). Поршень від ПД-10 М подгоните під циліндр. З'єднайте штатний трос управління з так званої педаллю газу за допомогою шовкової нитки. Так у вас буде здійснюватися управління дросельною заслінкою.
6
Сам двигун переробіть на зворотне обертання, змонтуйте пусковий шнур (довжина приблизно 2 м) на маховик - таким чином буде проводитися запуск двигуна. Повітряний гвинт виготовте з деревини берези розміром від 1 м і прикріпіть до маховика двигуна 4-мя болтами М10, використовуючи дерев'яну прокладку, також посилену листовий сталлю.
7
Лижі аеросаней також виготовте з деревини берези, облицювавши їх оцинкованим залізом, після чого закріпіть їх шарнірно за допомогою сталевого прута і двох втулок.
8
Пам'ятайте, що обертається гвинт аеросаней - небезпечна штука, тому для виключення отримання травми зробіть огорожу, наприклад, у формі тонкої решітки за його кола. Гальмо виготовте скребковий, важіль, нижню частину якого постачите невеликої лопаткою. Додайте своєму агрегату естетичний вигляд, пофарбувавши і залакованими корпус.