Як врятувати шефлеру. кліщі на шефлери.

Ще недавно вважалося, що вирощувати шефлеру можна тільки в умовах саду або оранжереї. Проте останнім часом її все частіше можна побачити на підвіконнях в житлових і офісних приміщеннях. Що ж робити, якщо ваша шефлера захворіла? Як її врятувати?
Вам знадобиться
  • - живильне землесмесь;
  • - сухі кірки цитрусових;
  • - цибуля;
  • - часник;
  • - карбофос;
  • - мильний розчин;
  • - пульверизатор;
  • - вугілля
Інструкція
1
Опадання ліствиСледует знати, що шефлера скидає листя при неправильно підібраному температурному режимі. Це може бути як занадто низька, так і занадто висока температура повітря. Наприклад, у строкатій шефлери листя може почати опадати вже при температурі нижче 18 градусов.Еслі листя вашого квітки стали коричневими, а потім опало, але ствол ще живий, то врятувати шефлеру можна, пересадивши її. Для цього підготуйте поживну землесмесь і новий горщик. Акуратно обріжте сухі гілки і присипте місця зрізу стовченим вугіллям. Пересадите рослина методом перевалки так, щоб його коренева система не порушилася. Поставте шефлеру в добре освітлене, тепле місце. Слід знати, що поливати шефлеру можна тільки після повного висихання грунту. Удобрювати - після появи декількох ярусів нової листя.
2
Основні вороги шефлери - щитівки, павутинні кліщі і тля. При появі цих шкідників необхідно ізолювати рослину і ретельно обробити його листя мильним розчином. Боротися зі шкідниками можна за допомогою «народних» средств.Для боротьби з кліщами візьміть часник і наріжте його на дольки. Акуратно укладіть нарізані дольки на землю навколо рослини таким чином, щоб весь грунт був прикритий. Візьміть поліетиленовий пакет і одягніть на рослину зверху. Закріпіть пакет на горщику за допомогою мотузки або гумки. Для того щоб позбавити рослини від попелиці візьміть 100 г сухих апельсинових кірок, залийте одним літром теплої води і настоюйте 3 доби в теплому місці. Обприскуйте рослина даними раствором.Для того щоб врятувати рослину від щитівки необхідно приготувати цибульний настій. Подрібніть цибулину середнього розміру і дайте їй настоятися в склянці з теплою водою протягом декількох годин. Обмийте листя рослини приготованим розчином. Використовуйте його для оприсківанія.Для обробки сильно пошкодженого рослини можна використовувати карбофос. Приготуйте розчин з розрахунку 15 крапель карбофоса на 1 літр води. Обробіть рослину даним препаратом.
3
Плями на растенііПоявленіе плям на шефлери свідчить про надлишок вологи і недостатньою аерації ґрунту. Скоротіть число поливів і спушите почву.Прічіной появи світлих плям може також бути надмірне освітлення. Переставте рослину туди, де світло не так ярок. Найкраще шефлера почувається в півтіні.
4
Слід знати, що шефлера боїться протягів. Через це краї її листя можуть стати коричневими.
5
Занадто рясний полив може привести до того, що коріння рослини почнуть гнити і його доведеться просушувати, обрізати і пересаджувати.
6
Сухі й ушкоджені кінчики листя рослини свідчать про недостатній вологості повітря в приміщенні. В цьому випадку необхідно додатково обприскувати шефлеру з пульверизатора.