Як включити люмінесцентну лампу. Як підключити лампу денного світла без дроселя.

Люмінесцентні лампи знаходять широке застосування в побуті і на виробництві. Вони досить економічні, зручні у використанні та довговічні при правильному поводженні з ними. Для того щоб такий світильник працював довго і бездоганно, при його підключенні необхідно дотримати певні умови.
Інструкція
1
Визначте, який саме тип люмінесцентної лампи вам потрібно. Мова може йти про енергозберігаючої лампі із звичайним цоколем або лампами у вигляді трубок. Підключення кожного виду ламп має свої особливості.
2
Підключення енергозберігаючої лампи з цоколем типу «міньйон» або зі стандартним звичайним цоколем не викликає ускладнень. Укрутите таку лампу в патрон так само, як ви це робите зі звичайною лампою розжарювання. Увімкніть світильник, щоб переконатися в справності лампи.
3
При підключенні люмінесцентної лампи-трубки приготуйте комплектуючі: держателі, стартери, патрони для них, дросель і пуско-регулюючу апаратуру (ПРА). Патрони можуть бути як навісними, які вимагають спеціальної кліпси, так і жорсткими.
4
При використанні підключення зі стартером і електромагнітної пуско-регулюючої апаратурою дотримуйтесь схемою, наявної на дроселі. В цьому випадку ПРА включається послідовно з люмінесцентної лампою, щоб служити обмежувачем зростання струму і оберігати пристрій від перегорання лампи. Перевірте, щоб потужність підключається дроселя відповідала потужності люмінесцентної лампи.
5
Якщо з якихось причин схема підключення недоступна, дотримуйтеся наступних рекомендацій: фазовий провід з'єднайте з дроселем, а другий висновок дроселя підключіть до одного з контактів спіралі лампи. Інший контакт стартера з'єднайте з одним із контактів другий спіралі лампи. Вільний контакт підключіть до другого («нульового») мережному проводу.
6
Якщо вам необхідно підключити дві люмінесцентні лампи, використовуйте так зване «тандемне» підключення. При цьому лампи включаються в ланцюг послідовно, а потужність дроселя підбирається таким чином, щоб відповідати сумарної потужності ламп, які передбачається використовувати в світильнику.