Як вийняти склопакет.

Стеклопакет є частиною конструкції пластикового вікна. У досить рідкісних випадках виникає необхідність розібрати вікно для профілактичного обслуговування, регулювання або ремонту. При цьому слід дотримуватися деяких правил і послідовність дій. Знімати склопакет необхідно лише в разі дійсної необхідності.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - гострий ніж;
  • - шпатель;
  • - гумові присоски;
  • - захисні рукавички.
Інструкція
1
Щоб дістатися до склопакета, почніть з демонтажу пластикового вікна і його розбирання. Від'єднайте потрібну стулку вікна від віконного отвору, висмикнувши попередньо з верхньої петлі утримує стержень. Дотримуйтесь при цьому обережність, адже вікно може важити достатньо багато. Опустіть стулку на підлогу і надійно притулите до стіни.
2
Демонтуйте фурнітуру віконної стулки. Відкрутіть ручку, виверніть всі гвинти. Користуючись викруткою, зніміть деталі замикаючого пристрою. Складіть все елементи фурнітури і кріплення в окреме місце, щоб не розгубити їх.
3
Отсоедините від стулки штапики. Почніть з самого довгого з них, підчепивши ножем або шпателем. Можна також використовувати і стамеску, якщо діяти нею гранично акуратно. Просуньте інструмент в щілину між вікном і штапіком, а потім обережно від'єднайте його. Проробіть аналогічну операцію з іншими штапиками.
4
Видаливши все штапики, вийміть з стулки склопакет. Використовуйте для цього особливі гумові присоски; якщо ж їх під рукою немає, дістаньте склопакет руками, захистивши їх попередньо рукавичками.
5
Якщо виникла необхідність не тільки вийняти склопакет з рами, а й розібрати його на частини, приступайте до розбирання. Стеклопакет виконаний з двох або трьох стекол. У спеціальну рамку зазвичай засипається поглинач вологи. Гострим ножем подрежьте верхній шар герметика. Дійте акуратно, щоб не пошкодити скло. Якщо просунути ніж занадто глибоко, скло може тріснути.
6
Шар за шаром видаліть герметик, щоб дістатися до алюмінієвої рамки. Розбірку на цьому можна вважати завершеною. При необхідності описані вище операції проведіть з іншими стулками пластикового вікна. Майте на увазі, що зібрати склопакет в зворотному порядку без спеціального обладнання ви навряд чи зможете, тому дійте обдумано і без поспіху.