Як тримати гітару.

У гітаристів існує два способи посадки. Це класичний спосіб, коли гітара виїмкою в обечайке кладеться на ліву ногу (всі рекомендації дані нижче для гітариста-правші), і побутової спосіб, коли гітара розташовується на правій нозі. Обидва способи мають право на існування, і музикант може тримати гітару будь-яким з них залежно від стилю виконуваної музики. Але в обох випадках необхідно пам'ятати про основні правила посадки.
Вам знадобиться
  • Гітара, стілець, підставка для ноги (висотою 5-10 см).
Інструкція
1
Для початку підберіть відповідний для гри стілець. Він повинен бути таким, щоб при сидінні на ньому ваша стегнова кістка розташовувалася паралельно підлозі. У випадку якщо ви хочете використовувати класичну посадку, вам знадобиться підставка для ноги. Зазвичай це дерев'яна конструкція висотою 5-10 см. І площею поверхні, достатньої для того, щоб розмістити на ній ступню.
2
Сядьте на край стільця, так, щоб вам було зручно. При класичній посадці поставте ліву ногу на підставку. Ваше коліно, таким чином, виявиться піднесеним. Покладіть гітару на ліву ногу. Ваша права нога повинна бути при цьому відсунута в сторону на відстань, достатню для того, щоб корпус гітари зручно і стійко розташувався в ногах. Наблизьте корпус до тіла. При цьому дека гітари під час гри повинна бути перпендикулярна або майже перпендикулярна площині статі. Знайдіть зручне для себе положення. Намагайтеся тримати спину рівно.
3
Якщо ви хочете використовувати некласичну посадку, тоді підставка вам не знадобиться. Розташуйте гітару виїмкою обичайки на правій нозі. Усі інші рекомендації аналогічні приведеним для класичної посадки.
4
Розташуйте вашу праву руку на корпусі гітари так, щоб долоня розташувалася над струнами в районі резонатора (приблизно на половину затуляючи його). Лікоть руки повинен при цьому виявитися приблизно на стику обичайки і верхньої деки. Відкоригуйте положення руки так, щоб вам було зручно.
5
Пальці правої руки повинні стояти на струнах, при цьому бути лише зліг вигнутими в суглобах.
6
Обхватите знизу лівою долонею гриф гітари. Правильним є таке положення лівої кисті, коли долоню стосується грифа тільки подушечками «граючих» пальців (або, при використанні прийому баре, всією поверхнею пальця) і частиною поверхні великого пальця.
7
Великий палець, розташовуючись на задній стороні грифа, не повинен опускатися занадто низько або підніматися високо. Тим більше не повинен показуватися над верхнім краєм грифа.