Як вирізати отвір для труби.

При виготовленні зварних або дерев'яних будівельних конструкцій іноді потрібно проробити отвір в листовому металі або деревині. Це може знадобитися, наприклад, для монтажу металевої труби. Існує кілька способів, за допомогою яких можна вирішити таку технічну задачу.
Вам знадобиться
  • - углошлифовальная машина («болгарка»);
  • - циркуль;
  • - зубило;
  • - свердло;
  • - дриль;
  • - напилок.
Інструкція
1
Якщо вас не цікавить висока точність при виготовленні отвору, використовуйте в роботі углошлифовальную машину («болгарку»). На аркуші металу, через яке повинна буде пройти труба, накресліть за допомогою циркуля коло необхідного діаметра. Позначте на колі не менше восьми точок, рівновіддалених один від одного. У вас має вийти багатокутник.
2
Тепер за допомогою «болгарки» акуратно проріжте метал по лініях, що з'єднує вершини багатокутника. В результаті ви отримаєте отвір неправильної форми. При необхідності надайте йому необхідний округлий профіль за допомогою напилка.
3
Щоб вирізати отвір в дерев'яній заготовці або аркуші фанери, спочатку також накресліть на заготівлі окружність. Потім свердлом, вставленим в електродриль, виконайте на окружності невелике отвір . Вставте в отвір полотно лобзика, закріпіть його. Тепер виріжте кругле отвір , акуратно працюючи лобзиком по лінії, прокресленою циркулем.
4
Для вирубки в металі круглих отворів діаметром до 100 мм виготовте невелике і просте пристосування. Воно складається з гвинтового затиску з смушкової гайкою, держателя, штанги і зубила. Зубило виготовте з напилка квадратного перетину або інструментальної тканини. Ріжучу частину зубила заточите під кутом 60 градусів і загартувати.
5
Намітьте центр отвору, окресліть циркулем його окружність. В центрі проробіть свердлом отвір , в нього вставте гвинт (він служитиме віссю пристосування). В держатель, прикріплений до штанги, встановіть зубило. Таке пристосування є своєрідний складовою циркуль з зубилом замість ніжки, який має можливість обертатися навколо осі.
6
Приставте інструмент (зубило) ріжучої частиною на лінію кругової розмітки. Тепер нанесіть по зубилу сильні і короткі удари молотком. Переставляйте зубило, простукуючи його по всій довжині кола. Краї вирубаного отвору обробіть напівкруглим напилком.