Як виточити конус. Як точити кут на токарному верстаті.

Токарний верстат призначений для обробки обертових заготовок з самого різного матеріалу спеціальним різцем. Таким способом можна не тільки виготовляти прості за формою заготовки, але також робити різьблення або виточувати конічні поверхні. Для цього, звичайно, необхідні хоча б мінімальні навички роботи на токарному верстаті.
Вам знадобиться
  • - токарний верстат;
  • - набір різців;
  • - захисні окуляри.
Інструкція
1
Вставте в верстат заготовку, закріпивши її між двома закінченнями ходового вала або за допомогою бабок. Встановіть різець. Якщо ви виточує конічну деталь з твердого металу, підберіть різець з твердого сплаву. Інструмент з вуглецевої сталі має найменшу стійкість.
2
Не забудьте про дотримання техніки безпеки при роботі на токарному верстаті. Захистіть очі спеціальними окулярами. Натисніть пускову кнопку і приступайте до обробки деталі.
3
Виберіть необхідну швидкість різання, встановивши важіль на приладовій панелі в потрібне положення. Швидкість визначається твердістю оброблюваного матеріалу і стійкістю різця. Якщо у вас немає точних даних про властивості матеріалу заготовки, найкраще при виборі швидкості йти дослідним шляхом.
4
Спочатку надайте заготівлі циліндричну поверхню. Для цього використовуйте так званий прохідний різець, обробивши їм заготовку в два прийоми. Проведіть обдирку (грубе обточування), швидко знімаючи основну масу матеріалу. Для протачіванія поверхні заготовки близько кулачків патрона і підрізання торця використовуйте відігнутий різець.
5
Для остаточної обробки деталі застосуєте чистової різець з широкою ріжучої крайкою. Він дозволяє працювати на великій швидкості подачі і дає гладку поверхню.
6
Надайте заготівлі форму конуса . Найпростіше точити невеликі конуси (не більше 20 мм) широким різцем. При виготовленні зовнішнього або внутрішнього конуса поверніть верхню частину супорта на кут, який дорівнює половині кута конуса на його вершині.
7
Тепер проточите деталь, обережно пересуваючи різець за допомогою верхніх санчат супорта. Метод найкраще підходить для виточування щодо коротких конусів. Якщо ви маєте намір отримати довгий і пологий конус, сместите задній центр заготовки, пересуньте на необхідну відстань (до себе або від себе) задню бабку. Єдиний недолік такого способу в тому, що внаслідок зсуву деталі спостерігається швидкий нерівномірний знос центрових отворів.