Як гладити сорочки.

Далеко не кожен чоловік знає як правильно погладити сорочку, тому прагне перекласти цей обов'язок на жінку. На практиці гладити сорочку не так вже й важко, якщо знати деякі хитрощі і дотримуватися певну послідовність дій.
Вам знадобиться
  • - прасувальна дошка;
  • - праска.
Інструкція
1
Нова сорочка продається складеної в особливий спосіб. На місці згинів тканини залишаються заломи, тому перед тим як гладити сорочку, її необхідно зволожити. Можете звернути її у вологе махровий рушник за 30 хвилин до прасування або ж збризнути з пульверизатора. Праска з хорошим отпарівателем вирішує дану проблему без попереднього зволоження.
2
Починається гладженні сорочки з коміра. Для цього спершу отгладьте виворітну сторону, рухаючи праску від кінців до середини, після чого пропрасуйте лицьову частину. Це правило поширюється на всі сорочки. З вивороту або через додаткову тонку тканину прасують лише чорні речі, так як від праски вони можуть придбати зайвий блиск.
3
Потім пропрасуйте манжети рукавів, також як і комір: спочатку з внутрішньої сторони, потім з зовнішньої. Рукав прасується в складеному стані з двох сторін, так, щоб шов залишався посередині. Потім заутюжьте вздовж по бічних швах, розгладжуючи раніше отриману стрілку. Якщо прасувальна дошка оснащена спеціальною підставкою, то розгладжувати рукава буде ще легше. Головне, щоб на рукавах в підсумку не залишилися стрілки, які вважаються ознакою поганого тону.
4
Розкладіть сорочку передньої поличкою з гудзиками кутом до бічної частини дошки. Так буде зручно прасувати планку. Слідкуйте, щоб між гудзиками і в районі кишень, якщо такі є, не утворювалося загинів тканини. Для їх розгладження використовуйте отпариватель.
5
Аналогічним способом розгладьте другу планку з петлями і приступайте до прасування спини. Спершу пропрасуйте бічний шов і переходите до кокетці. Після того як верхня частина спинки буде відпрасованої, залишиться пройтися праскою по центру і другому боковому шву.
Корисна порада
Починайте прасування тільки після того, як переконаєтеся відповідно температурного режиму праски типу тканини. Для синтетики вибираються найнижчі температури, а бавовна і льон вимагають максимального рівня.