Як закидати мережі.

Існує безліч способів рибного лову, і не всі вони носять спортивний характер. Риболовля із застосуванням спінінга, безумовно, захоплююча, але набагато ефективніше ловля за допомогою таких снастей, як мережі або невід. Головне тут - в точності дотримати законодавство, попередньо подбавши про наявність відповідного дозволу на такий спосіб лову. А якщо вам пощастить, то ви, подібно старому зі знаменитої казки, станете власником своєї Золотої Рибки.
Вам знадобиться
  • - мережа (невід);
  • - човен;
  • - довгі жердини;
  • - допомога напарника.
Інструкція
1
Оберіть місце для закидання мереж. Попередньо вивчіть глибину і рельєф дна річки. Перевірте, чи не захаращене чи місце, де ви замислили ловити рибу. Якщо дно пологе і Невязка, то в окремих випадках закидати снасть можна без човна, вбравшись у високі болотні чоботи або гумовий костюм. В інших випадках знадобиться надувний гумовий або дерев'яний човен.
2
Приготуйте снасті для лову риби. Для закидання знадобиться рухлива мережу (невід), яка складається з матні, приводів і крил, пов'язаних між собою. Величина вічка може бути різною, це залежить від умов лову, кваліфікації рибалок і від виду риби, на яку робиться снасть.
3
Вбийте в берег кол з арканом. Мережа попередньо укладіть в особливу бухту на дно човна. Відчаливши на човні від берега, поступово викидайте невід, намагаючись робити це спочатку проти течії, а потім поперек річки. Добравшись до середини річки, поверніть за течією і прістаньте до того ж самому березі.
4
Тепер за допомогою напарника або навіть групи рибалок починайте витягати мережу за аркан, до якого вона прикріплена, а потім і за крила. Спійману таким способом рибу вийміть з матні за допомогою великого сачка або багра. В давнину рибу складали в особливу човен (Рибницю), зараз для цього зручно використовувати, наприклад, великий поліетиленовий мішок.
5
При зимовому способі лову мережею спочатку пробийте в поверхні льоду велику ополонку довгастої форми. Віддалік від неї зробіть ряд маленьких отворів, розташувавши їх у вигляді довгастого овалу. Опустіть мережу у велику ополонку, а потім за допомогою багра і довгих дерев'яних жердин просмикніть під льодом мотузку, на яку насаджена мережу.
6
У точці, де повинні зійтися обидва крила невода, виконайте ще одну велику ополонку, через яку і витягніть мережу (невід) з уловом. Якщо вам, зрозуміло, усміхнеться рибальське щастя.