Як виміряти обороти двигуна.

Для вимірювання числа обертів двигуна використовують прилад, іменований тахометром. Цей прилад вимірює частоту обертання деталей механізмів в одиницю часу або лінійну швидкість. Залежно від типу приладу і об'єкта вимірювання можливе як контактне, так і безконтактне проведення вимірювань. Існують різноманітні типи конструкції тахометрів, але принцип дії у них спільний.
Вам знадобиться
  • Тахометр.
Інструкція
1
Усвідомте принцип дії тахометра. Підрахунок кількості оборотів здійснюється за допомогою реєстрації числа імпульсів, які надходять від спеціального датчика. Враховується також тривалість паузи між імпульсами і порядок їх надходження. Деякі прилади такого типу універсальні і можуть використовуватися для інших цілей, наприклад, для підрахунку продукції на конвеєрі, обкатці машин і механізмів. Для прикладу розглянемо, як виміряти обороти двигуна приладом типу ІО-10 або ІВ-30.
2
Перед початком виміру встановіть прилад на потрібний діапазон частоти обертання. Для цього натисніть на кнопку управління стрілкою, а потім шляхом поздовжнього переміщення приводного вала, провертаючи його, встановіть покажчик діапазонів на необхідну межу.
3
Якщо діапазон невідомий, встановіть тахометр на верхню межу. Потім, почавши вимір, переконайтеся в тому, що стрілка не відхиляється; в цьому випадку встановіть менший діапазон значень, аж до необхідного. Вимірювати обороти двигуна вище допустимої межі не рекомендується, оскільки це може привести до поломки тахометра.
4
Для відліку частоти обертання вала використовуйте зовнішню і внутрішню шкали приладу. При необхідності використовуйте масштабування показників, помноживши їх на 10 (якщо використовується діапазон 250 - 1000), або на 100 (на діапазоні 2500 - 10000).
5
Щоб провести вимірювання, надіньте на вал тахометра гумовий або металевий наконечник. Якщо доступ до центру вала утруднений, приєднаєте до валу тахометра спеціальний подовжувач. Притисніть наконечник до центру обертового вала на 5 секунд. Зауважте на шкалі пристрою значення приладу, на якому зупинилася стрілка.
6
Якщо необхідно змінити діапазон вимірювань, спочатку обов'язково від'єднайте тахометр від валу двигуна . Потім змініть параметри перемикачем діапазонів, повернувши його навколо осі приводного вала. Щоб скинути виміряне значення, відпустіть кнопку, керуючу стрілкою.