Як навчитися грального.

В останні роки на російській і зарубіжній сцені з'явилося багато команд, що використовують в піснях таку незвичайну техніку співу, як грального (від англійського growling - «гарчання»). І, дійсно, такий вокал більше схожий на тварину гарчання, ніж на спів. Такий вокал характерний для Black-, Death- і DoomMetal, а також для Grindcore, Metalcore і Deathcore, іншими словами для важкої музики. Однак навчитися Гроул можуть не тільки представники сильної статі від природи володіють низькими голосами, а й молоді люди з більш високими тембрами голосу, і навіть дівчата.
Інструкція
1
Умовно грального можна розділити на кілька підвидів: традиційний, гроул на розщепленні голосових зв'язок, змішаний грального і squealing (більш відомий як «хрюканіна»). Основною для всіх видів гроулінга в будь-якому випадку виступає традиційний гроул.Есть декілька думок про те, які частини горла утворюють гроул. Перше - «гарчить» звук досягається через напрямку потоку повітря на м'яке небо; друге - потік повітря спрямовується на помилкові зв'язки, розташовані трохи вище основних. Однак, по суті, механізм гроул не відрізняється від відрижки, тобто при правильному виконанні гроулінга, задіяні ті ж самі частини тіла і особливо горла, що і при відрижці. Можна спробувати кілька разів відригнути, щоб краще зрозуміти механізм.
2
Далі переходимо до звуковидобування. Найлегші звуки на перших порах - це «і-і-і» і «у-у-у», для того, щоб вони вийшли, необхідно одночасно притиснути кінчик язика до неба, опустити підборіддя вниз, а кадик при цьому повинен навпаки піднятися вгору, до підборіддя, при цьому під нижньою щелепою повинно відчуватися напруга. Тепер залишилося лише видихнути, склавши губи або трубочкою, для того, щоб вийшов звук «у», або трохи піднявши куточки губ для того, щоб вийшов звук «і». Якщо все зроблено правильно, повинен вийти необхідний рик. Не варто відразу робити це на великій гучності, і вже тим більше не варто кричати (можна посадити зв'язки). Починайте з маленькою громкості.После того, як ви оволоділи майстерністю вилучення простих звуків, можна переходити до вилучення решти голосних. Спочатку буде важко, так як в їх витяганні не повинен брати участь мову, тобто він не повинен упиратися в небо. Мова потрібна лише на початкових етапах, як допоміжний апарат, щоб привести голосовий апарат в потрібне положення для гроул. Після того, як всі голосні освоєні, переходите до вимови слів.
3
При грального також важливо не забувати про правильне дихання. Щоб звук був рівний і сильний необхідно навчитися «дихати животом». Видихніть, спустошивши при цьому нижню частину легенів, живіт при цьому повинен бути трохи утиснений, але не втягнуть. Після того, не поспішаючи, набирайте повітря в ту ж нижню частину легенів, живіт при цьому злегка надувається. Чи не перепрацював, інакше можна втратити свідомість. Після того, як ви набрали повітря, видихайте, виштовхуючи м'язами преса повітря знизу вгору і піднімаючи діафрагму, і не забувайте гарчати. Прес при цьому постійно залишається в напряженіі.Здесь важливо не їсти щільно перед вправами, так як напруга тисне на шлунок, а відповідно може привести до небажаних наслідків. Якщо все зроблено правильно, то гроул повинен вийти рівним і тривалим.
Корисна порада
На початкових етапах в горлі буде дерти, а можливо захочеться прокашлятися, в цьому немає нічого страшного. З часом всі неприємні відчуття пройдуть, якщо ж не йдуть - необхідно послабити здавлювання гортані і напругу. І важливо не забувати пити воду. Особливо на початкових етапах, так як горло не звикло ще до нових способів видобування звуку.
Вокальна техніка грального (мелодійне вимова гарчали звуків) досить поширена в сучасному світі і навчитися їй хоче досить багато музикантів. Звертаючись за допомогою до професіоналів, вони і не підозрюють, що оволодіти цією технікою можна самостійно, виконуючи деякі прості завдання (тренування). Практичні поради про те, як навчитися грального, представлені в даній статті.
Інструкція
1
Перше, що слід знати при самостійному навчанні грального - це те, що ви повинні мати абсолютно здорове горло. Якщо ви на момент навчання похрипли або маєте будь-яке інше захворювання гортані, про Гроул слід забути до повного одужання.
2
Почніть з вилучення звуків «і-і-і» або «у-у-у», які є найпростішими для новічков.Увелічівайте тембр і гучність вимови поступово, починаючи з самого тихого.
3
Стисніть горло в певній точці так, щоб проходить потік повітря створював необхідну вібрацію, а, отже, виходив звук.Направляйте потік повітря через помилкові зв'язки, розташування яких трохи вище основних, витягуючи з рота зазначені звуки.
4
Пригорніть сильно мову до небу.Подбородок опустіть вниз. Повинно відчуватися напруга нижньої челюсті.Сделайте губи трубочкою і видихніть. При цьому повинен вийти свого роду рик.Проізносіте за згаданою вище схемою звуку - «у».
5
Звук «і» вимовляється так само, тільки губи слід трохи підняти в куточках, немов ви посміхаєтеся, і видихнути повітря, створюючи вказаний звук.Випейте води, якщо горло дере. Ваші зв'язки не повинні бути сухими.
6
Тренуйтеся вимові звуків щодня по кілька разів на день.Освоів вищевказані, основні звуки, переходите до більш складним, іншим гласним. Пам'ятайте, що розташування підборіддя і кадика завжди має бути під напряженіем.Проізносіте звуки просто, прибираючи мову догори.
7
Перейдіть до вимови окремих слов.Правільно дихайте, раціонально витрачаючи повітря, вимовляєте всілякі слова.Повторяйте частіше, експериментуйте, комбінуйте, виробляйте свій стіль.Виполняя вищевказані рекомендації, ви швидко і легко зможете освоїти традиційний гроул.