Як розводити папуг.

Хвилясті папужки досить одомашнена птах, яка добре розмножується в умовах міської квартири. Однак треба мати на увазі, що хвилясті папуги вимогливо ставляться до вибору партнера для спарювання, а також знати деякі правила догляду за ними в період спаровування і виведення пташенят.
Вам знадобиться
  • - клітина;
  • - місце гніздування;
  • - березові тирсу;
  • - яєчний і зелений корм.
Інструкція
1
Зробіть місце гніздування для спарювання папуг : візьміть або забагатієте дерев'яний ящик розміром 15 на 25 см, висотою 15 см, зробіть льоток (отвір діаметром 4,5 см, приблизно в 3 см від верхнього краю ). Дно гніздів'я повинно бути з западиною в центрі приблизно 1-2 см глибиною. Прикріпіть жердинку під льотком довжиною 10 см, потім прикріпіть до бічної стінки сходинку висотою 3 см і шириною 10 см (верхня кришка ящика повинна зніматися або відкидатися для прибирання).
2
Вивісьте місце гніздування в клітку, поставте на дно клітки посуд з товченої яєчної шкаралупою і тертим крейдою або подрібніть таблетку глюканату кальцію і поповнюйте запас із розрахунку 1 таблетка на день. Насипте в місце гніздування 1 -2 склянки сухих березових тирси шаром 3-4 мм, можна взяти будь тирса, крім тирси хвойних порід дерев. Додайте в тирсу чайну ложку сухої аптечної ромашки для відлякування паразитів.
3
Додавайте в корм в період гніздування, крім проса і вівса, яєчний корм і овочі. В період насиджування давайте тільки просо і овес. Слідкуйте за вологістю повітря в квартирі, вона має бути не менше 60%. В період вигодовування пташенят давайте яєчну суміш, із зелених кормів - звездчатку і листя кульбаб.
4
Перевіряйте клітку 2-3 рази на тиждень після появи пташенят, щоб своєчасно видалити загиблих пташенят. Через два тижні після появи перших пташенят треба почистити місце гніздування, помістивши на цей час пташенят в коробку. Огляньте ніжки пташенят, і якщо до них прилипла бруд, відмочити їх в теплій воді.
5
Очистіть місце гніздування, насипте свіжі тирсу, покладіть яйця, посадите в нього пташенят і поверніть на місце в клітку. Чистіть гніздів'я раз на тиждень, але якщо самка погано реагує на процедуру, не варто стояти на своєму, в цьому випадку просто періодично засинайте свіжі тирсу і аптечну ромашку в місце гніздування.
Любителі птахів, в тому числі і хвилястих папужок, прагнуть до того, щоб їхні вихованці не просто жили в хороших умовах , а й давали міцне здорове потомство. Розведення хвилястих папуг в домашніх умовах - справа вельми клопітка. Але, при бажанні і деякій старанності, ваші пернаті друзі зможуть привести на світ чудесних пташенят, які порадують вас своєю присутністю.
Вам знадобиться
  • Гніздової ящик, тирса, квіти аптечної ромашки.
Інструкція
1
Отже, перше і необхідна умова - це вибір майбутніх «папи» і «мами». Пам'ятайте, що спаровувати потрібно здорових і рухливих птахів. Слабкі батьки можуть дати тільки нездорове потомство. Птахи мають бути вгодованими, але не занадто. Найоптимальніший вік, що ідеально підходить для розмноження - від року до чотирьох років.
2
Друге і не менш важлива умова - підбір пари. Самець і самочка повинні добре знати один одного, у них повинна існувати взаємна симпатія. Поспостерігайте за своїми улюбленцями. Як правило, любляча пара постійно знаходиться разом, і самець, і самка легко відрізняють один одного серед решти папуг. Вибравши собі партнерку, самець активно за нею доглядає, чистить пір'я і годує з дзьоба, а «дама» приймає залицяння. Не варто створювати пару штучно. Якщо птахи не приймуть один одного, то і потомства ви навряд чи дочекаєтеся.
3
Помітивши підходящу пару і отсадів її в окрему клітку, вам потрібно подбати про підготовку умов для гніздування. Для цього потрібно виготовити гніздовий ящик. Роблять його з дерева, підвішують зовні клітини, щоб не займати багато місця. Розмір і форму ви можете вибрати на свій розсуд.
4
Папуги не будують гнізд, тому на дно гніздового ящика насипте і розрівняйте шаром в 3 або 4 см пару стаканів просушених тирси, найкраще - березових. Не використовуйте тирсу хвойних порід дерев, бо в них містяться смоли. Для знезараження гнізда від паразитів додайте в тирсу ложку сухих квіток аптечної ромашки.
5
В період гніздування ретельно стежте за раціоном своїх улюбленців. Їм необхідно давати свіжі гілочки липи, зелень, горобину. Так само включите в меню птахів варене яйце і моркву. Основним кормом залишається зернова суміш. При гніздуванні важливо пам'ятати, що в клітці завжди повинні бути крейда і товчена яєчна шкаралупа. Вони потрібні для поповнення кальцію в організмі птиці. Не забувайте регулярно міняти воду.
6
Приблизно на десятий день після спарювання з'являється перше яйце. Папуги висиджують яйця протягом 21 або 23 днів. Після чого вилуплюються голі і сліпі пташенята. Годують їх як самець, так і самка. Через тиждень у пташенят відкриваються очі, а через місяць вони повністю оперяются.
7
Після появи потомства, через два тижні, ретельно вичистіть гніздовий ящик. Пташенят на час чистки пересадите в коробку або інший гніздовий ящик. Обов'язково огляньте пташенят. Видаліть бруд з оперення і лапок.
8
Потім замініть в ящику тирсу. Проробляють цю процедуру раз на тиждень. В чистий гніздовий ящик поверніть пташенят і залишилися цілими яйця. Робіть це максимально швидко, т.к. самка після дотику до пташенят і яйцям може їх не прийняти і викинути з гнізда.