Як навчити цуценя команді "сидіти".

Команда «сидіти» є однією з основних і, як правило, дається цуценяті на самому початку його навчання. Далеко не кожному любителю собак відомо, як правильно домогтися від свого маленького друга беззаперечного підпорядкування у відповідь на це просте слово. Якщо ви хочете навчити малюка сідати за команді , але боїтеся зробити що-небудь неправильно, читайте цю інструкцію.
Вам знадобиться
  • - частування для цуценяти.
Інструкція
1
Підготуйте угощенье. Це обов'язково належна бути їжа, яку щеня буде їсти з великим задоволенням і вже точно не відмовиться від неї. Візьміть ласий шматочок в руку і зробіть так, щоб собака зрозуміла, що у вас для неї є щось спокусливе. Зверніть увагу, що багато за один раз давати не варто. Ваше завдання - виробити рефлекс. А для цього зовсім не обов'язково згодовувати цуценяті цілу миску, досить лише позначити сам факт отримання винагороди.
2
Встаньте біля цуценя і чітко промовте «Сидіти». Після чого підніміть руку і рухайте їй так, щоб цуценяті довелося задирати голову. Оптимальна траєкторія - з вихідної точки до середини лоба собаки. Щеня, намагаючись простежити за вашим рухом, почне піднімати очі вгору, але оскільки це не дуже зручно, в один прекрасний момент, присяде. Ось тут-то можна його похвалити, дати угощенье і потріпати за вухом. Пам'ятайте, що схема завжди має бути саме такою: спочатку команда, потім виконання, потім частування. Будь-які відхилення тільки відсунутий вас назад. Тварина не може зрозуміти, чого саме ви від нього хочете, якщо кожен раз отримує нагороду після виконання різних дій. Як знати, може, господар хоче, щоб перед ним покрутилися і полизали руку?
3
Слідкуйте за чіткістю всіх дій, їх послідовністю і чистотою виконання. Для цуценя це має стати своєрідним ритуалом. Команда голосом, її виконання і корм. Після того, як досягнете слухняності за частування, можна поступово привчати малюка виконувати команду без нього. Зрозуміло, заохочувати його треба все одно, щоб рефлекс продовжував отримувати позитивне підкріплення. З часом собака зрозуміє, що господарю потрібне виконання команди в будь-якому випадку і буде робити це, незважаючи ні на що.
Зверніть увагу
Ніколи не повторюйте команду більше одного разу. Щеня повинен чітко засвоїти, що отримає винагороду тільки в тому випадку, якщо виконає вимогу, сказане один раз. У дорослому віці собаки часто не слухають господаря, оскільки розуміють, що робити відразу не обов'язково. У них сильні спогади про дитинство, коли команду повторювали багато разів, а потім, коли вона, все-таки була виконана, грали і пригощали.
Корисна порада
Вивчайте цуценя команді тільки в одному виконанні. Слово «Сидіти» повинно звучати завжди однаково як від вас, так і від інших членів сім'ї. Якщо будете експериментувати з «Сядь», «Сідай» і «Сядь» нічого путнього від тварини ви не досягнете. Пам'ятайте, що для собаки ваші слова не несуть смислового навантаження, а являють собою лише набір звуків.