Як обклеїти стелі плиткою.

Незважаючи на все різноманіття оздоблювальних матеріалів, пропонованих сучасними виробниками, стельова плитка як і раніше залишається серед лідерів продажів, чому багато в чому сприяє її економічна доступність. Ремонт з її використанням можна здійснити самостійно, якщо знати певні секрети.
Вам знадобиться
  • - стельова плитка;
  • - грунтовка глибокого проникнення;
  • - клей або рідкі цвяхи.
Інструкція
1
Перед тим як клеїти стельову плитку, необхідно провести певні підготовчі роботи. Поверхня для обробки повинна бути рівною і гладкою. Якщо між плитами будівельниками був допущений значний перепад, то для плитки доведеться створювати додатковий каркас з шматків пінопласту, інакше виглядати рівно і триматися на стелі вона просто не буде. Ідеально, якщо побілка на стелі відсутній, так як це суттєво спрощує роботу. У тому випадку, коли є тонкий шар, можна спробувати обійтися обробкою ґрунтовкою глибокого проникнення. Для цього рівномірно розподіліть її по всій поверхні стелі і дочекайтеся, коли вона висохне.
2
В тому випадку, коли на стелі кілька старих шарів побілки, її доведеться змивати або зчищати, інакше плитка не триматиметься навіть на самому міцному клеї. Для того, щоб позбавити стелю від старої побілки, її необхідно добре змочити водою. Для цього можна використовувати валик або Пирскавка з пульверизатором. Коли поверхня стане вологою, то побілка буде легко зчищатися широким шпателем. Очищену поверхню також необхідно прогрунтувати, після чого можна приступати до роботи.
3
На інструкції, що додається до стельової плитці, написано, що клеїти її потрібно від центру приміщення, накресливши на стелі дві перпендикулярні лінії і використовуючи центр їх перетину в якості місця для кріплення першої плитки. Цей спосіб дозволяє найбільш рівномірно розподілити плитку по всій площі стелі, однак є і найбільш витратним, оскільки від плитки залишається досить багато відходів.
4
Простіший варіант розподілу плитки заснований на одній лінії, проведеної по центру приміщення від вікна до протилежної стіни. Щоб плитка не зсувалася від проведеної лінії, можна створити додаткове ребро жорсткості, приклеюючи перший ряд плитки впритул до рейки або бруска, удерживаемому уздовж накресленої лінії.
5
Коли попередні роботи проведені, візьміть першу плитку і нанесіть на неї клей по кутах і по центру. Після цього щільно притисніть її до стелі з однією з сторін нанесеній лінії і утримуйте в місцях зіткнення клею протягом декількох секунд. Чим краще клей, тим швидше плитка зафіксується. Проробіть процедуру з другої плиткою . При роботі звертайте увагу на те, щоб напрямок приклеювання плитки збігалося з малюнком і стрілкою на її зворотній стороні.
6
Приклеюйте наступні плитки по обидва боки від перших двох напрямних доти, поки не закінчите перший ряд. Дві крайні плитки доведеться підрізати за розміром приміщення, використовуючи для цього канцелярський ніж.
7
Наступний ряд починайте знову від центральної лінії. В районі кріплення люстри на плитках доведеться робити невеликий виріз, щоб пропустити саме кріплення. Продовжуйте роботу до кінця приміщення, оздоблення стелі плиткою завершується кріпленням по периметру кімнати пластикових плінтусів.
Обробка стелі плиткою додає його зовнішньому вигляду привабливість. Крім того, такий стеля виглядає багато. До того ж стеля , оформлений за допомогою спеціальної плитки, ідеально підкреслить то стильове рішення, яке використано для оформлення приміщення.
Вам знадобиться
  • стельова поверхню, плитка, шпатель, шпаклівка, клей, нитки, олівець, грунтовка.
Інструкція
1
Підготуйте стельову поверхню: очистіть стеля від побілки за допомогою шпателя, вирівняєте його шпаклівкою, а потім нанесіть шар грунтовки.
2
Натягніть по діагоналі кімнати дві нитки (тобто з'єднайте між собою протилежні кути) і в місці їх перетину намітьте на стелі точку. Ця точка стане центром, від якого почнеться поклейка плитки.
3
Проведіть через точку-середину діагоналей дві лінії, що з'єднують протилежні сторони кімнати. Таким чином, стельова поверхню приміщення розділена буде на чотири частини.
4
Нанесіть клей на виворітну сторону плитки. Наносити клей на плитку слід тоненьким суцільним шаром.
5
Приклейте першу плитку так, щоб її дві сторони розташовувалися уздовж намічених кордонів. Кожну наступну плитку клейте поруч, орієнтуючись на розмітку.
6
Поклен карниз, а після вологою губкою витрете місця, де виступив клей.
Зверніть увагу
Не слід розміщувати люстру з відкритою верхньою частиною на відстані менше 29 сантиметрів від обклеєній плиткою стельової поверхні, оскільки висока температура може стати причиною деформації плитки.
Корисна порада
Якщо люстра розташована в центрі кімнати, то проблем з просмикування електричних проводів крізь плитку не виникне. В цьому випадку рекомендується починати обклеювання стелі плиткою саме від люстри: розташуйте чотири плитки таким чином, щоб вони стосувалися між собою, а потім відріжте кінчики виступаючих через проводів кутів. Нерівно відрізані кути НЕ будуть видні, адже вони закриються стаканчиком люстри. Якщо ж люстра чи не знаходиться посеред кімнати, тобто зміщена в сторону, то починайте клеїти плитку з середини, а коли дійдете до люстри, виміряйте відстань від довколишньої приклеєною плитки до проводів. Відкладіть отриману величину на плитці і виріжте отвір. Обесточьте електропроводи, акуратненько проденьте їх в отвір і приклейте плитку.