Як навчитися горлового співу. Як співати горлові звуки.

Існує три види горлового співу: низьке, високе і середнє. Багато хто вважає високе найкрасивішим з трьох варіантів, оскільки звучить воно, ніби прекрасна флейта на березі струмка. Щоб навчитися горлового співу , необхідно практикувати спеціальні вправи.
Інструкція
1
Почніть з навчання низькому горловому співу . Для цього виконуйте такі дії, як ніби хочете відкашлятися. Новачкові краще «кашляти» по 2-3 рази на день, щоб надмірно не напружувати зв'язки, згодом тривалість можна збільшити. Спочатку ви можете відчувати напругу в глотці, вам може здаватися, ніби в горлі дере. Приблизно через місяць таких занять почнуть у вас почнуть відчуватися горлові м'язи, що дозволяють видавати низькі звуки.
2
Заходіться за вправу «Трактор», коли потрібно намагатися вимовляти це слово найнижчим голосом, на який ви здатні.
3
Слухайте виконання горлового співу різними співаками або музику, яку грають на національних інструментах, наприклад, тувинці або алтайці. Це допоможе вам опинитися на потрібній хвилі, що прискорить процес оволодіння навичкою горлового співу.
4
Щоб навчитися середньому співу , просто співайте або кричите, зміцнюючи горлові м'язи. Таким способом виповнюється більшість пісень, які ми щодня чуємо по радіо або телевізору. За допомогою середніх м'язів ми відтворюємо звичайну мову.
5
Після того, як ви освоїте низький і середній горловий спів, переходите до найскладнішого з усіх - високому. Ваші голосові зв'язки, натреновані двома першими видами співу, зможуть натягатися так, щоб видавати звуки високого.
6
Слухаючи співаків-тувинців або алтайців, намагайтеся повторювати подібні звуки, інтуїтивно напружуючи і розслабляючи м'язи горла.
7
Стисніть м'язи горла таким чином, начебто хочете видихнути повітря через маленький просвіт, це створить високочастотні коливання. Після багатьох тренувань у вас повинен вийти звук, що нагадує свист.
8
Спробуйте пропевать комбінації «ель» і «йю» для того, щоб запам'ятати положення мови, необхідне для високого горлового співу. Згодом ви зможете виконувати його, чи не згадуючи комбінації. Коливання, створювані даними звуками, допоможуть прочистити пазухи, проводять справжній високий звук. Кожній людині на це потрібен різний час, але в середньому, результат з'являється після двох місяців регулярних тренувань.