Що таке галактики.

Галактика - це система, сполучною елементом у якої є гравітація. Вона складається із зірок, міжзоряного газу, темної матерії і космічного пилу. Кожна галактика має центр мас, навколо якого обертаються всі вхідні в неї об'єкти. Саме слово "галактика" перекладається з давньогрецької мови, як чумацький шлях, «гала» означає молоко.
Інструкція
1
Планета Земля входить до складу галактики Чумацький Шлях. Всі галактики дуже сильно віддалені одна від одної. Відстань від Землі до них вимірюється різними способами. До тих, які розташовані ближче, обчислюють відстань в мегапарсек, а найдальші видалені уже на кількість червоного зсуву z.
2
Через те що інші галактики розташовані дуже далеко, неозброєним оком можна розглянути лише три з них: це туманність Андромеди, Мале і Велике Магелланові Хмари. Туманність Андромеди спостерігається в Північній півкулі, а Магелланові Хмари в Южному. Дуже довго не виходило розглянути галактики так, щоб розрізнити в них окремі зірки, це вдалося зробити тільки в XX столітті.
3
Наприкінці XX століття до 1990 років були відкриті вже приблизно 30 галактик, в деяких з них уже було можливо розрізнити окремі зірки. Це галактики так званої Місцевої групи, не надто сильно віддалені від Чумацького Шляху.
4
Великий прорив у дослідженні галактик здійснився, коли вдалося створити і запустити телескоп «Хаббл», який розташовується в космосі. На Землі ж були запущені десятиметрові телескопи, які дозволили розрізняти вже окремі зірки навіть у віддалених галактиках.
5
Все галактики дуже різні, як за формою, так і по речовинах, які вони містять, а також за масою і розміром. Зазвичай за формою їх ділять на дискові спіральні, сфероподобние, еліптичні, неправильні, карликові, галактики з перемичкою, є й інші види. Маси галактик розрізняються досить сильно. Порядок маси може становити від 10 до 7 ступеня до 10 в 12 ступені. Наприклад, маса Чумацького Шляху дорівнює 3 * 10 в 12 ступені сонячних мас. Діаметр Чумацького Шляху залишає приблизно 100 тисяч світлових років, інші спостережувані освіти мають протяжність від 16 до 160 тисяч світлових років.
6
Галактики не розподілені рівномірно по всьому простору. У що спостерігається космосі є досить великі пустоти, в яких зовсім немає галактик, це так звані увійшовши. Вважається, що в спостережуваної частини Всесвіту можна нарахувати приблизно сто мільярдів галактик, хоча точну їх кількість невідомо.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=j8Fove5WB-Q
Галактика - система, що складається із зірок, пилу, газу і темної матерії, яку утримують сили гравітації. За таким прозаїчним описом лежить краса мільйонів сяючих зірок. Деякі галактики називаються на честь сузір'їв, в яких вони розташовані, а деякі володіють красивими унікальними іменами.
Інструкція
1
Подивіться на форму галактики. Можливо, вона нагадує вам якусь тварину чи предмет. Якщо так - назвіть галактику цим предметом. Таку назву можна перекласти на латинську, грецьку або англійська, щоб звучало красивіше і загадковіше.
2
Називають галактики на честь великих вчених, першовідкривачів та інших видатних діячів науки і мистецтва (наприклад, Магелланові хмари). Ви можете назвати галактику в честь вашого наставника, який дав вам важливий старт в житті, і ви хотіли б висловити свою вдячність йому таким чином. Або ви можете назвати галактику в честь мандрівника, пригодами якого ви зачитувалися в дитинстві і яким захоплюєтеся досі.
3
Якщо у вас є кохана людина, назвіть галактику його ім'ям. Тепер на прохання «подаруй мені зірку» ви завжди зможете відповісти: «я дарую тобі цілу галактику!», І вашому коханому буде дуже приємно. Крім того, деякі вчені-ентомологи називають відкриті види комах іменами своїх дружин і ті задоволені, що чоловіки вирішують увічнити їх імена таким чином.
4
Дайте галактиці ім'я давньогрецької богині. Пантеон богинь був досить великий, і у кожного читача давньогрецьких міфів є улюблений персонаж цих переказів. Пишності й масштабності галактики буде добре відповідати ім'я гордої, прекрасною і могутньої богині.
5
Ви завжди можете назвати галактику ім'ям свого першовідкривача, тобто вашим. Одночасно з цим ви придбаєте широку популярність по всьому світу. Також вам будуть вдячні тисячі школярів, коли на уроках астрономії їх будуть питати «хто відкрив галактику Іванова?»
Корисна порада
Назвіть її тим, що вам дорого. Нехай хоч весь світ обурюється безглуздістю вашого вибору. Якщо ви маєте право на реєстрацію імені нової галактики, їм доведеться змиритися. Так що ви можете назвати свою галактику хоч Волосся Вероніки, хоч спагетті з сиром.