Що таке прибуток.

Прибуток - це різниця між зажадав на виробництво товару і на всі процеси, пов'язані з його реалізацією витратами і доходами, які були отримані після того, як товар був проданий. Іншими словами, це різниця між витратами і виручкою.
Інструкція
1
Прибуток є найважливішим показником ефективності якої комерційної діяльності. Можна сказати, що будь-яка підприємницька діяльність затівається заради прибутку, і якщо її немає, то про позитивні підсумки говорити не доводиться.
2
Є два види прибутку. Перший - це бухгалтерський прибуток. Її визначити досить просто. Обчислюється сума доходів від продажу товару, від неї віднімається кількість коштів, які можна віднести до витрат.
3
Інший вид прибутку - економічна. Вона характеризується засобами, що залишилися після того, як з бухгалтерського прибутку були відняті всілякі витрати, не зовсім прямо відносяться до підприємства. Наприклад, такі як некомпенсовані витрати, які не впливають на собівартість товару, витрати на взаємодію з корумпованим чиновницьким апаратом в тих видах економіки, де цей фактор істотний, премії, що виплачуються працівникам та інші види подібного роду витрат.
4
Найбільш чистим видом прибутку вважається саме економічна. Це якраз той її вид, яку і слід розглядати, як характеризує вигоду від підприємства. Нерідко буває, що бухгалтерський прибуток позитивна, в той час як економічна негативна. Це означає, підприємство в умовах, що склалися функціонує як збиткове, звичайно в цьому випадку розглядається або питання про збільшення його ефективності, або відхід з ринку.
5
Головна відмінність бухгалтерського прибутку від економічної полягає в тому, що при обчисленні економічного прибутку обов'язково враховується вартість всіляких довгострокових зобов'язань різного роду, в той час як в розрахунок бухгалтерської входить тільки сплата відсотків за позиковими коштами. Якщо економічний прибуток позитивна, то підприємство набуває додаткової вартість в очах засновників або інвесторів, тобто вартість витрачання залучених ресурсів була покрита доходами. Якщо економічний прибуток негативна, то це означає, що підприємство просто втрачає гроші.
6
Зазвичай при оцінці рентабельності компанії використовують саме економічний прибуток, так як вона дозволяє отримати більш повний і точний результат. Це більш ємний і точний показник, у порівнянні з бухгалтерським прибутком.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=taF-keGW7D4