Що таке гіподинамія.

Терапевти всіх країн б'ють на сполох - підвищення комфортності життя, автоматизація побуту, розвиток транспортної мережі, поява можливості розважатися вдома - все це неминуче призводить до того, що люди починають менше рухатися.
Буквально слово " гіподинамія " перекладається як "під рухом" і означає знижену рухливість. Іншими словами, це порушення нормального функціонування багатьох систем організму при обмеженій рухової активності. Людина розплачується своїм здоров'ям за звільнення від важкої фізичної праці. Ще років сто тому, коли більшості людей доводилося з ночі до зорі працювати, щоб прогодувати себе, проблема гіподинамії стосувалася дуже вузьких кіл вищого суспільства. Саме поява механізмів, які визволили мільйони робочих рук поступово призвело до меншої фізичної рухливості робітників. Гіподинамія негативно позначається на стані серцево-судинної системи - сила скорочень серця знижується, тонус судин падає. Як результат - зменшується працездатність, погіршується кровопостачання тканин. Людина потрапляє в замкнуте коло. Чим менше він рухається, тим менше його тіло життєздатне. Низька фізична активність призводить і до того, що потреба в сильних м'язах падає, а з кісток швидко вимивається кальцій. При цьому енергетичні втрати, а значить і потреби в калоріях також падають, проте раціон найчастіше залишається колишнім і людина запливає жіром.Профілактікой гіподинамії є здоровий спосіб життя, адекватні фізичні навантаження, скорочення обсягу споживаної їжі відповідно до енерговитратами. Навіть у самих запущених випадках можна розірвати це порочне коло і почати жити повним життям. Зокрема, поступово підвищувати фізичну активність можна за допомогою плавання, занять каланетикой, йогою. Всього 30 хвилин на день (ранкова зарядка) здатні значно скоротити ризик появи ожиріння, атеросклерозу і гіпертонії. Важливо не запускати процес і не опускати руки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yur1JL-m3_8
Різноманітні технічні досягнення роблять життя сучасної людини простіше і легше. Піша ходьба все частіше замінюється поїздками на транспорті, а ходіння по сходах - їздою на ліфті. Домашня праця полегшують різні побутові прилади. Проте використання численних благ цивілізації нерідко призводить до того, що людина починає вести малорухливий спосіб життя, який погано позначається на здоров'ї.
В результаті довгого обмеження рухової активності розвивається гіподинамія, часто звана «хворобою цивілізації». Насправді в офіційній медицині не існує захворювання, іменованого терміном «гіподинамія». Однак недолік фізичної активності не гірше всяких хвороб робить украй негативний вплив на організм. Перший час гіподинамія проявляється такими симптомами, як загальна млявість і слабкість, постійна втома, сонливість, знижений апетит, поганий настрій і дратівливість. Але в довгій перспективі гіподинамія здатна викликати серйозне порушення роботи багатьох органів і систем організму.

Наслідки гіподинамії

Коли людина більшу частину часу проводить в сидячому або лежачому положенні, його м'язи починають слабшати і втрачати свою пружність. Без належної активності м'язи атрофуються, знижується їхня сила і витривалість. В результаті відбувається порушення роботи рефлекторних механізмів нервової системи і розлад метаболічних процесів. Як наслідок, з'являються симптоми вегето-судинної дистонії та депрессія.Долгое обмеження рухової активності викликає зміни в опорно-руховому апараті: знижується обсяг кісткової маси, розвивається остеохондроз і остеоартроз. Крім того, тривалий недолік руху призводить до виникнення серцево-судинних хвороб (ішемії, гіпертонії), хронічної обструктивної хвороби легень і розладу травлення. Якщо гіподинамія супроводжується переїданням, неминуче появу зайвої веса.Все вищеперелічені наслідки нестачі фізичної активності в цілому знижують якість життя і зменшують її тривалість.

Профілактика гіподинамії

Головною профілактикою гіподинамії є, звичайно ж, рух. Варто мати на увазі, що розумна фізична активність обов'язково повинна доповнюватися збалансованим харчуванням і відмовою від шкідливих для здоров'я прівичек.Сегодня стали дуже поширеними різноманітні спортивні клуби і центри. Регулярне відвідування даних закладів зазвичай поповнює нестачу руху. Щоб заняття спортом не стали тяжкої обов'язком, вибирати вид фізичної активності слід відповідно до власних інтересів. Одним подобаються силові тренування, іншим - плавання в басейні, третім - заняття в танцювальних секціях.Еслі відвідування фітнес-центру не доступно, можна, наприклад, придбати якийсь універсальний домашній тренажер або відео-курс спортивних занять. Ну а найпростішими видами фізичного навантаження, доступними кожній людині, є піша ходьба і біг.