Вирішуємо дроби: Як навчитися премудрості.

Дріб являє собою число, що складається з однієї або декількох рівних часток одиниці. З дробом можна виконувати ті ж арифметичні дії, що і з цілими числами: додавання, віднімання, множення і ділення.
Інструкція
1
Подивіться, які дроби маються на вирішуваному вами прикладі: правильні, неправильні, десяткові. Для зручності розрахунків з різними дробами, доцільно перевести десяткові в правильні чи неправильні, записавши значення після коми в чисельник, а в знаменник поставивши 10.
2
Дроби з виділеної цілої частиною приведіть до неправильного увазі, помноживши число на знаменник і отримане твір перебував до чисельника. І, навпаки, щоб виділити ціле число з початкової неправильної дроби , поділіть чисельник на знаменник. Залишок від ділення стане новим чисельником. Крім того, для таких дробів можливо виконання арифметичних дій спочатку з цілою частиною, а потім - з дробової.
3
Щоб виконати арифметичні дії додавання і віднімання з дробом, приведіть їх до спільного знаменника. Для цього потрібно помножити знаменник першої дроби на знаменник другого. В чисельнику тієї дроби , чий знаменник був спочатку менше, вкажіть значення знаменника другий дроби і навпаки. Обчисліть суму двох дробів, просто склавши їх нові числители. Наприклад: 1/3 + 1/5 = 8/15 (загальний знаменник дорівнює 15, 1/3 = 5/15; 1/5 = 3/15; 5 + 3 = 8). Точно так же виконується і віднімання.
4
Щоб розрахувати твір дробів, помножте спочатку чисельник однієї дроби на чисельник інший. Запишіть результат в чисельник нової дроби . Після цього перемножте і знаменники. Підсумкове значення вкажіть в знаменнику нової дроби . Наприклад, 1/3? 1/5 = 1/15 (1? 1 = 1; 3? 5 = 15).
5
Щоб поділити одну дріб на іншу, помножте спочатку чисельник першого на знаменник другого. Та сама дія зробіть і з другої дробом (делителем). Або перед виконанням всіх дій спочатку «переверніть» дільник, якщо вам так зручніше: на місці чисельника повинен виявитися знаменник. Після цього помножте знаменник діленого на новий знаменник дільника і перемножте числители. Наприклад, 1/3: 1/5 = 5/3 = 1 2/3 (1? 5 = 5; 3? 1 = 3).