Як змусити співробітника працювати.

Результативність роботи залежить від мотивації, професійної підготовки, стану здоров'я та інших факторів. Щоб змусити співробітника докладати зусилля, треба допомогти йому подолати слабкі сторони. Це досягається плануванням робочого дня і строгим контролем.

Інструкція
1
Дайте співробітнику завдання скласти план щоденної діяльності. Нехай докладно опише кожен день робочого тижня. Це допоможе переконатися, що фахівець розуміє зону відповідальності і приймає відповідні зобов'язання.
2
Спільно виділіть в плані ключові завдання, що впливають на результат роботи. Від зайвого старанності або нестачі досвіду співробітник може написати план з великою кількістю дрібних деталей і очевидних дій. Допоможіть виправити цю помилку.
3
Оцініть кожну задачу в відсотках, в залежності від внеску в результат. Вся діяльність всередині дня оцінюється в 100%. Є кілька дій, які на 70-80% впливають на результат. Це не обов'язково самі тривалі справи. Але вони можуть бути неприємні, бо співробітник їх відкладає. Створюється видимість зайнятості, але керівника така робота не влаштовує. Є багато справ, які забирають час, але впливають на результат приблизно на 20-30%. Допоможіть співробітнику точно розставити пріоритети.
4
Поясніть, як впливає виконання складеного на першому кроці плану на заробітну плату. Якщо фахівець отримує оклад, розділіть грошову величину на кількість робочих днів протягом місяця. Тепер відома вартість робочого дня. Якщо використовуєте інші способи оплати - премії, відсотки від обороту і т.д. - Виходите із середньої величини заробітної плати за квартал або рік. Використовуючи дані, отримані на третьому кроці, визначте вартість кожного завдання, яке вирішує співробітник.
5
Вимагайте щоденної оцінки минулого дня. Ведіть незалежний облік і обговорюйте розбіжності в оцінках. Коли людина розуміє, за що конкретно платять гроші, ставлення до роботи змінюється. Це швидкий спосіб змусити недбайливого співробітника працювати, підвищити внутрішню мотивацію.
Зверніть увагу

Іноді люди не бажають виконувати додаткову роботу під приводом того, що це не входить в обов'язки або не оплачується. Щоб уникнути такої пастки, на третьому кроці закладайте резерв - відводите 10-15% під строкові непередбачені завдання. Якщо протягом дня їх не буде, відсотки можна приплюсувати до інших завдань.