Як навчитися стримувати гнів.

Контролювати свої емоції часом дуже складно. Але щоб гідно виглядати в очах оточуючих людей, необхідно працювати над собою і вчитися стримувати гнів і дратівливість. Гнів руйнує стосунки. Слова, сказані в гнів е, залишає неприємний слід, а рішення, прийняті в такому стані, найчастіше виявляються невірними.
Інструкція
1
Спробуйте розібратися в причинах, які викликають в вас гнів . Чи є провокатором певна людина або якась наболіла тема? Або ви зліться на будь-яке зауваження на вашу адресу? Якщо вас хтось дратує, зведіть ваше спілкування до мінімуму, а при випадковій зустрічі змусьте себе посміхнутися і ввічливо привітайте. Якщо ви не переносите певної теми розмови, то уникайте її, або постарайтеся приймати в її обговоренні пасивну участь. Якщо спалаху гнів а з'являються на будь-яке зауваження на вашу адресу, то необхідна робота над особистим світосприйняттям і вмінням приймати критику.
2
Уявіть собі, як ви виглядаєте зі сторони під час спалаху гнів а, і як вас сприймає співрозмовник. Якщо є можливість, підійдіть до дзеркала в роздратованому стані, і оцініть вид людини, яка здатна тримати себе в руках.
3
Перш ніж грубо відповісти співрозмовнику або накричати на нього, постарайтеся заспокоїтися. Зробіть декілька глибоких вдихів. Порахуйте до десяти і сформулюйте в голові правильну відповідь.
4
Якщо ви розумієте, що не зможете стримати гнів , вийдіть в іншу кімнату або на вулицю. Зробіть декілька фізичних вправ, щоб організм отримав розрядку. Якщо гнів долає вас на робочому місці, візьміть непотрібний папір і розірвіть її на маленькі шматочки. Спробуйте переключитися на якесь заняття.
5
Постарайтеся подивитися на ситуацію з боку, чи варто проблема таких витрат емоцій. Чи є можливість знайти правильне рішення? Чи достатньо у вас аргументів, щоб відстояти свою думку? Якщо ви не впевнені у своїй правоті чи не знаєте, як довести свої слова, відступите від розмови.
6
Чи не затівайте з'ясування відносин чи неприємних розмов в стані втоми. Інакше навіть незначна дрібниця може викликати в вас бурю емоцій і спровокувати гнів . Виберіть відповідний час, коли ви можете адекватно оцінювати ситуацію і здатні контролювати свої емоції.
Емоція - душевне переживання, до яких відносять збудження, гнів, лють і інші хвилювання, пов'язані з основними інстинктами. Емоція протиставляється почуттю як інтелектуальному переживання, властивому тільки людям. Уміння керувати емоціями відрізняє людину високої культури та моральності, здатного зберігати душевну рівновагу навіть у найскладніших ситуаціях. Навчитися стримувати емоції може будь-хто, якщо докладе певних зусиль.
Інструкція
1
Проаналізуйте поточне положення. Слідкуйте за своєю поведінкою. Якщо емоції заважають вам висловитися, якщо дрібниці викликають сильну реакцію і бажання жорстоко помститися, словом, якщо емоції заважають вам мислити здраво і вчиняти логічно, пора братися за розум.
2
Проаналізуйте і зовнішній прояв: починаєте ви відразу кричати на співрозмовника, якщо вас щось не влаштовує, або мовчите, затамувавши злобу? Обидві крайності чреваті не тільки псуванням відносин, але і захворюваннями психогенного характеру. Спробуйте поговорити спокійно про проблему, яка вас турбує.
3
Якщо під час відвертої розмови вас раз у раз тягне затіяти скандал, замовкніть ненадовго, порахуйте до десяти, глибоко вдихніть і видихніть.
4
Проаналізуйте мотиви своєї поведінки. Чому вам принципово важливо, щоб у цьому питанні співрозмовник надходив саме так, як вам хочеться, і говорив те, чого ви чекаєте? Чи так важливо наполягати?
5
Ставтеся до себе з гумором. Можете закінчити розмову фразою: «Все одно я прав (права)». Але стежте за тоном. Він повинен бути спокійним, зі злегка піднятою інтонацією, можливо, грайливим. В голосі не повинно бути образи або гніву.
Зверніть увагу
Взяти контроль над емоціями, вам допоможе вміння будити і запалювати позитивні емоції. Робиться це простим зусиллям волі і за допомогою регулярних тренувань. Потренируйтесь викликати різні почуття, а краще запишіться на спеціальний тренінг, там вам розкажуть, як навчитися контролювати свої емоції і як усвідомлено переключатися з однієї емоції на іншу.
Корисна порада
Як можна контролювати емоції. Управляти почуттями - не означає ігнорувати їх. Контроль емоцій увазі під собою те, що ви визнаєте свої недоліки, але впливаєте на них, коли вважаєте це за доцільне. Ви не будете реагувати імпульсивно і безконтрольно. Але для початку слід розібратися, як взагалі можна маніпулювати своїми емоціями.