Як обжати виту пару для хаба.

Щоб з'єднати комп'ютери в мережу, вам знадобляться самі комп'ютери з вбудованими мережевими картами, комутатор (ще одна назва - хаб) і мережевий кабель «вита пара». Якщо комп'ютери стоять в різних кімнатах, то кабель доведеться прокладати необжатий, а потім обжимати вже готові кінці.
Інструкція
1
Приготуйте інструмент - обтискні кліщі для роз'єму RJ-45 і самі коннектори. Якщо вам потрібно прокласти пару кабелів, візьміть інструмент на час у знайомого, бо так ви заощадите собі трохи грошей. Коннектори коштують недорого, придбайте відразу кілька штук на випадок невдалої обтискача.
2
Очистіть невеликий шматочок кінця кабелю від обмотки за допомогою обжимного інструменту. Візьміть коннектор контактом вгору і акуратно вставте в нього проводки кабелю так, як описано в наступному пункті. Як правило, проводки можуть бути вставлені тільки за певним порядком, в іншому випадку з'єднання між персональними комп'ютерами не буде.
3
Вставляйте проводки зліва направо в наступному порядку, орієнтуючись по квітам: 1. біло-оранжевий2. оранжевий3. біло-зелений4. сіній5. біло-сіній6. зелений7. біло-корічневий8. коричневий.
4
Встановіть коннектор (зі вставленими в потрібному порядку проводками) в роз'єм обжимного інструменту. Стисніть інструмент з силою, тим самим притискаючи проводки до контактів коннектора. Можете виконати дану дію двічі, щоб закріпити результат.
5
Якщо інструмент погано обжимає, можна улучити контакт за допомогою звичайної плоскої викрутки. Для перевірки якості обтискача дроти існують спеціальні тестери для локальних мереж. Однак, ви й самі зможете перевірити кабель, вставивши коннектор в роз'єм мережевої плати комп'ютера і налаштувавши підключення. Як правило, для настройки локальної мережі на персональному комп'ютері потрібно ввести IP-адреси, які будуть різнитися останніми цифрами. В інтернеті представлена велика кількість різних інструкцій, які детально розглядають рішення даної проблеми.