Як зміцнити імунітет вагітним.

Організм майбутньої матері найчастіше стає дуже сприйнятливою до різних інфекцій. Це відбувається через зниження захисних сил організму в той період, коли він починає «працювати» за двох. Щоб мама і її малюк були здорові, важливо подбати про зміцнення імунної системи. Успішно протистояти вірусам і бактеріям, а також різним несприятливим факторам навколишнього середовища допоможуть здорове харчування, повноцінний відпочинок і фізична активність.
Інструкція
1
Постарайтеся забезпечити свій організм повноцінним харчуванням. У вашому раціоні повинні бути в потрібній кількості білки і амінокислоти (м'ясо і молочні продукти); вуглеводи (овочі, фрукти та крупи), а також жири (переважно рослинні). Кількість білків і жирів визначається з розрахунку 1,5-2 грами на 1 кг маси тіла. Вуглеводи повинні складати близько 500 г в добовому раціоні.
2
Підтримуйте в нормальному стані мікрофлору кишечника, для цього постарайтеся не допускати запорів. Доброю перистальтике кишечника сприяють ті продукти харчування, в яких міститься груба клітковина (фрукти, овочі, зернові та бобові культури), а також кисломолочні продукти, сухофрукти, банани, яблука, рослинне масло. Якщо запорів уникнути не вдалося, спробуйте приготувати настій чорносливу з інжиром. Візьміть по 10 ягід і залийте їх склянкою окропу. Потім закрийте кришкою і настоюйте ніч. Випити цей настій слід натщесерце. Ягоди розділіть навпіл і з'їжте за сніданком і вечерею.
3
Не захоплюйтеся бульйонами, розвареними кашами (рисової і манної), киселями і компотами з таких в'яжучих фруктів як груші, чорниця і айва, і утримайтеся від вживання останніх у свіжому вигляді. «Закріплює» кишечник також гранат і міцний чорний чай.
4
Для профілактики простудних захворювань та забезпечення необхідними речовинами вашої майбутньої дитини приймайте вітамінно-мінеральні комплекси, але тільки за узгодженням з лікарем.
5
Активізації роботи імунної системи сприяють часник та інші препарати на його основі. Водночас продукти бджільництва (прополіс, маточне молочко і пр.) Вживати не слід, оскільки вони можуть викликати алергію у вас або у майбутнього малюка.
6
Регулярно займайтеся лікувальною фізкультурою і плаванням. Корисна будь рухова активність.
7
Зміцнити імунітет ви можете за допомогою гартують. Природно, мова не йде про екстремальні дослідах, просто обтирайтеся добре віджатим мокрим рушником і робіть контрастні ванночки для рук і ніг. Краще це робити не вранці, а в середині дня.
8
Для вас в цей період дуже важливий повноцінний відпочинок. Тривалість сну повинна бути не менше 8-10 годин на добу.
9
Намагайтеся зменшити ризик потрапляння в організм вірусів і бактерій: уникайте людних приміщень, провітрюйте свою квартиру і не забувайте робити в ній вологе прибирання.