Як забити цвях в бетонну стіну. дюбель цвях інструкція.

У побуті часто виникає потреба забити цвях в стіну, щоб повісити, наприклад, карнизи або навісні шафи, закріпити шведську стінку. Але забити цвях в бетонну стіну неможливо. Доводиться використовувати спеціальні кріплення для бетону.
Вам знадобиться
  • - дюбель або анкерний дюбель-цвях.
Інструкція
1
Забийте в бетонну стіну дюбель - це швидко і надійно. Але для цього необхідний монтажний пістолет, без нього це можливо зробити тільки в стару бетонну стіну радянських часів. Для підвіски навісних шафок і більш легких конструкцій використовуйте дюбеля діаметром 8-10 мм із заглибленням у стіну на 30-50 мм, для надійних кріплень тренажерів заглиблення в стіну необхідна більша - до 100 мм.
2
Для кріплення важких конструкцій використовуйте анкерні дюбель-цвяхи. У стіні просвердлите отвір під кріплення, яке потім очистіть. Встановіть у нього анкер, а потім в анкер забийте цвях . Анкер може бути як металевим, так і пластмасовим і навіть хімічним (синтетична смола).
3
Для кріплення масивних конструкцій просвердлений отвір можете змастити клеєм ПВА перед установкою анкера, після цього встановіть його і залиште на добу для схоплювання. Тільки після цього забийте в нього дюбель цвях . Але при правильному розрахунку навантаження і відповідному підборі дюбеля в цьому немає необхідності.
Зверніть увагу
Для бетонних стін використовують дюбеля з розтискним принципом дії - при забиванні дюбеля в анкерне підставу воно розширюється і таким чином закріплюється в стіні. Для кріплення на стінах легких предметів: картин, килимів та інших, доцільно використовувати рідкі цвяхи, для яких не потрібно свердлити стіни.
Корисна порада
Отвір у стіні має відповідати дюбелю, він повинен входити туди з деяким зусиллям. Використовуйте в побуті поліпропіленові й нейлонові дюбель цвяхи. Залежно від розміру вони витримують навантаження до 750 кг, що достатньо. Сталеві дюбель-цвяхи застосовуються, в основному, при будівництві промислових об'єктів.