Як зробити мікроскоп.

Мікроскоп призначений для збільшеного перегляду предмета з метою вивчення, але готові пристосування досить дорогі. Самостійне виготовлення мікроскопа є оптимальним виходом із ситуації. Звичайно ж, для створення якісного мікроскопа необхідно спеціальне устаткування і елементи мікроскопа, а також наявність певних відомостей.

Вам знадобиться

Окремі лінзи або системи лінз, тубус певного діаметру, штатив.

Інструкція
1

Перш за все, після вивчення структури мікроскопа слід зрозуміти принцип його роботи. Головне - збільшення зображення відбувається завдяки розташуванню окулярів та лінз певної форми в певній послідовності.

2

Одним з основних елементів є об'єктив, тому акцент потрібно робити на нього, щоб в результаті отримати якісне обладнання для збільшення предметів. Для його створення буде потрібно дві-три лінзи, які після грамотних розрахунків підвищують збільшувальну здатність мікроскопа. Необхідно обчислити фокусна відстань об'єктиву, фокусна відстань окуляра і відстань між їх площинами.

3

Як лінз можна використовувати різні апарати, які пройшли свій термін служби (об'єктиви від фотозбільшувачі, лінзи з веб-камер, що прийшли в непридатність мікроскопів, готових компонентів і т.д.). Це дозволить заощадити час і кошти на придбання готових пристроїв та елементів саморобного мікроскопа, які також зустрічаються в продажу в спеціалізованих магазинах.

4

Готовий об'єктив необхідно помістити в корпус, який можна замінити будь-яким циліндричним тубусом. У свою чергу тубус (або корпус мікроскопа) розміщується на спеціальному штативі, який призначений для зміцнення і фіксації об'єктива. Досліджуваний предмет, як правило, розташовується на спеціальному предметному столику зі скла. Всі деталі можна виготовити або знайди елементи від інших конструкцій.

5

Для того щоб поліпшити збільшувальну здатність мікроскопа, потрібно збільшити відстань між окуляром і об'єктивом, і навпаки. Після всіх розрахунків потрібно зайнятися безпосередньо виготовлення обладнання (корпус, штатив). І на завершення необхідно перевірити якість отриманого мікроскопа за допомогою підручних матеріалів для спостереження через об'єктив.

Таким чином, виготовлення мікроскопа досить просте заняття при наявності набору деталей і елементарних знань в області оптичних приладів. Також можна вдосконалити роботу вже готового мікроскопа за рахунок збільшення відстані між окуляром і об'єктивом.