Як облаштувати житлову кімнату для дитини.

Готуючись до народження малюка, батьки намагаються купити все необхідне: ліжечко, ванночку, пеленальний столик, коляску і т.п. В голові з'являються картини затишного інтер'єру дитячої кімнати. Як же облаштувати за всіма правилами кімнату малюка, створивши необхідні зручності для крихітки і його мами?
Інструкція
1
Повірте, що затівати глобальний ремонт до народження малюка не варто. Можна лише поклеїти нові, недорогі шпалери. Адже дитина залишатиметься маленьким зовсім недовго. Підростаючи, він обов'язково залишить свій слід на поверхнях стін дрібному або олівцями. Вибирайте шпалери світлих тонів з ненав'язливим малюнком. Якщо стіни і стеля вашої квартири не руйнуються, буде достатньо провести генеральне прибирання: протерти пил у важкодоступних місцях, витрусити її з м'яких меблів, покривал, штор та інших речей.
2
Чудово, якщо у вас велика квартира, в якій є можливість облаштувати для немовляти окрему кімнату . Додайте в ній все необхідне для крихти на кілька років вперед: ліжечко, пеленальний столик, набір дитячих шафок зручною для дитини висоти, столик для роботи (малювання), ігровий простір, ретельно продумане місце для іграшок, дитячий спортивний комплекс. Підберіть невеликий, що не заважає сну малюка нічник. Винесіть з кімнати дитини всі зайві предмети, зніміть килими, важкі штори замініть на тюль або жалюзі (їх буде зручно протирати від пилу).
3
Якщо ж малюкові доведеться ділити свою кімнату з батьками, продумайте розміщення найнеобхідніших предметів. В даний час у продажу є велика різноманітність моделей ліжечок, в тому числі трансформуються в інші види меблів, наприклад, в люльку або кушетку. Є ліжечка, суміщені з комодом і пеленальним столиком. Розгляньте такий варіант ліжечка, якщо в кімнаті не дуже багато вільного місця. Головне, щоб ліжечко мала кілька рівнів, тобто можна було опустити нижче матрацик. Не ставте ліжечко крихти безпосередньо під вікном, під прямими променями сонця; не повинна вона перебувати і в темному місці або на протязі. Підхід до ліжечка залиште максимально вільним.
4
Телевізор в кімнаті розмістіть таким чином, щоб зображення при перегляді не було направлено на малюка. Різкі звуки і гучна музика діють на дитини негативно.
5
Кімната повинна легко провітрюватися. Підтримуйте в ній температуру на рівні 22-24 градусів. Під час опалювального сезону природна вологість в кімнаті зменшується, тому в цей період ставте під ліжечко малюка посудину з водою, або придбайте зволожувач повітря.
6
Не забувайте, що зовсім скоро крихітка почне повзати, а потім і ходити самостійно, тому дуже скоро вам доведеться змінити своє уявлення про інтер'єр дитячої кімнати і розташуванні в ній речей. Спробуйте, вставши на карачки, проповзти по підлозі, дивлячись на речі цікавим дитячим поглядом. Вам відразу стане зрозуміло, які речі ви можете залишити внизу, а які повинні підняти якомога вище.
7
Забезпечите все розетки спеціальними заглушками, підніміть вище електричні дроти. На кути низькою меблів і столів наклейте захисні куточки. Придбайте комплекти засобів безпеки для дверей, щоб уникнути прищеплення пальчиків. На вікна поставте блокіратори: однорічні малюки забираються на підвіконня, щоб розглянути що відбувається на вулиці. Подалі приберіть косметичні засоби: деякі з них можуть бути небезпечні для крихти (фарби і лаки для волосся, лаки і рідини для нігтів). Аптечку з ліками розмістіть в недоступному для малюка місці. Закладіть одразу принцип безпеки, що грає важливу роль в інтер'єрі кімнати для дитини.