Як відрізнити позолоту від золота.

На жаль, нерідко під видом золотого виробу можна купити позолочене. І навіть проба, проставлена на кільці або ланцюжку, чи не буде гарантією того, що перед вами справжнє золото.
Інструкція
1
Уважно розгляньте золотий виріб: чи є на ньому проба чи ні. Проставлена проба повинна відповідати маркуванню, прийнятої на території Російської Федерації. Навіть в тому випадку, якщо ви купуєте золотий виріб, який було виготовлено за межами нашої країни, проба Російської пробірної палати повинна стояти на ньому обов'язково. Тому не купуйте золото за кордоном, так як ризик того, що вам продадуть позолочене виріб або сплав, подібний за кольором з золотом, дуже великий.
2
Якщо ви побачили, що замість 585-ї проби на виробі значиться п'ятсот вісімдесят третій, можете сміливо його купувати, так як воно було виготовлено ще за часів СРСР, коли підробок практично не було, а реалізація такого золота через державні та приватні ювелірні магазини цілком законна.
3
Якщо проба на місці, огляньте виріб ще раз і переконайтеся в тому, що біля замочков сережок або ланцюжків немає мікроскопічних подряпин. Нерідко постачальники золотих виробів відправляють на перевірку тільки замки, на яких і ставиться проба, а потім встановлюють їх на позолочені вироби.
4
Купіть в аптеці звичайний ляпісний олівець (нітрат срібла), що застосовується для припікання ран. Змочіть водою поверхню перевіряється вироби і проведіть по ній олівцем. Якщо це сплав, а не золото, то метал потемніє.
5
Перевірте, чи не позолочене Чи виріб, спробувавши його на зуб, або спробуйте його трохи подряпати. Звичайно, вам згодом доведеться заплатити за виріб, яке втратило товарний вигляд, зате ви віддасте за нього справжню ціну - будь то золото чи інший метал з напиленням.
6
Нагрейте куплене вами виріб на повільному вогні до 300-400 ° C, а потім охолодіть його: на сплавах з низьким вмістом золота з'являться райдужні розводи, а золото з малою кількістю домішок свого виду НЕ змінить.
7
Зробіть цей виріб до ювеліра або в ломбард, так як в домашніх умовах проводити досліди з кислотою і надфілем все ж небезпечно - і для вас, і для предмета, що нібито є золотим. Ювелір перевірить його за допомогою азотної кислоти або трохи (на глибину до 60 мікрон) Надпіли його спеціальним інструментом.
8
Не намагайтеся визначити щільність металу, з якого виготовлено вироби, якщо у вас немає доступу до електронних ваг: похибка в цьому випадку дуже велика, тим більше що перевіряти, швидше за все, доведеться невелике виріб, а не царську корону, як колись це зробив Архімед.