Як скласти кошториси на електромонтажні роботи.

Електромонтажні роботи становлять невід'ємну частину практично будь-якого будівництва. Економити на даних роботах не можна. Тому варто поставитися надзвичайно серйозно до складання кошторису, яка розраховується із застосуванням діючих цін на трудовитрати і матеріали.
Вам знадобиться
  • - бюджет
  • - проект електрообладнання,
  • - план приміщення з прив'язкою до електроустаткування.
Інструкція
1
Створіть бюджет з сумою, на яку ви розраховуєте або якої володієте.
2
Отримайте план приміщення з прив'язками до електроустаткування в БТІ або зверніться до студії дизайну для складання дизайн-проекту приміщення з електричною частиною.
3
Отримайте дозвіл для приєднання потужності (його видає ТСЖ йди експлуатуюча організація ДЕЗ).
4
В ТСЖ або ДЕЗ візьміть акт розмежування експлуатаційної відповідальності та балансової належності між балансоутримувачем та власником приміщення, а також технічні умови для проведення електромонтажних робіт. Приведіть у відповідність нормативам технічні умови, так як вони строго перевіряються і будь-яке відходження від норм карається відмовою.
5
Зверніться до фахівців для складання проекту електрообладнання. Проект повинен бути виконаний професійно, оскільки це гарантує безперебійну та безпечну роботу обладнання протягом багатьох років. Зіставте ваші побажання і можливості зміни плану. У готовий проект має включатися пояснювальна записка, схеми додаткового зрівнювання потенціалів, розрахункова схема електропостачання, план мереж освітлення та електрообладнання, специфікації обладнання та узгодження проекту в Ростехнадзоре.
6
Укладіть договір про надання послуг з фірмою, що займається монтажем. Перевірте інформацію про цю компанію - якість послуг і відгуки клієнтів. Включіть в кошторис остаточну вартість послуг виконавця. Виберіть відповідне електрообладнання на ваш розсуд. Увімкніть повну вартість електрообладнання в кошторис.
7
Вирахуйте співвідношення ваших витрат і залишку від фінансового плану. Якщо ви не укладаєтеся до бюджету, то варто змінити складність проекту і вибрати менш дороге електрообладнання.
Зверніть увагу
Вибирайте електрообладнання з сертифікатами якості ГОСТ. Відповідність нормативам вбереже вас від штрафів.
Корисна порада
Краще всього використовувати електрообладнання на неспаленої основі.