Як намалювати море.

У літній день море постійно змінює свій колір від яскраво синього до смарагдово-зеленого і темно-бірюзового. Немає нічого дивного в тому, що художники знову і знову повертаються до теми моря, прагнучи відобразити на полотні магію хвиль і світла.
Вам знадобиться
  • Натягнутий на дошку полотно розміром 41 * 51 см, кисті: кругла № 4, плоска № 6, 8 акрилових фарб: фталоціанінові синя, фталоціанінові зелена, палена Сієна, жовтий кадмій, синя блакить, титанові білила, світлий червоний кадмій, ультрамарин .
Інструкція
1
Малюємо опорні лінії. Змішайте в рівних кількостях фталоціанінові синю фарбу і палену сиену, розвівши суміш до консистенції води. Пензлем № 4 нанесіть на полотно сітку з дев'яти осередків, яка допоможе вам витримати масштаб елементів композиції. Накидайте композицію майбутньої картини - позначте лінію горизонту, яка повинна знаходитися приблизно на третину від верхнього краю полотна, і м'який вигин пляжу.
2
Наносимо основні кольори. Візьміть плоску кисть № 6 і намітьте основні колірні долі. Пагорби покрийте шаром жовтого кадмію, доданого до суміші фталоціанінові синьої фарби і паленої Сієни. Зафарбуйте море на передньому плані довгими горизонтальними мазками фталоціанінові синьої фарби, розведеної до консистенції рідких вершків.
3
Змішуємо фарби для неба і піску. Зафарбуйте небо сумішшю рівних частин синьої блакиті і фталоціанінові синьої фарби з додаванням крапельки білил. Для того щоб написати плоску поверхню пляжу, змішайте білила з жовтим кадмієм і паленої Сієною і нанесіть фарбу горизонтальними мазками.
4
Пишемо накочуються на пляж хвилі. Щоб написати хвилі на мілководді, змішайте бірюзову фарбу, додавши для цього до білил трохи зеленої фарби і паленої Сієни. Рух хвиль допоможуть передати горизонтальні мазки фарби.
5
Пишемо воду. Дальні, холодні тони моря потрібно написати густий сумішшю, що складається на одну третину з фталоціанінові синьої фарби і на дві третини з білил. Наносите фарбу горизонтальними мазками, при цьому між мазками з'являться складки, що зображують окремі морські хвилі. Переміщаючись вниз по полотну, поступово додайте в суміш фталоціанінові зелену фарбу, щоб поглибити тон.
6
Пишемо прибій. Змішайте крапельку фталоціанінові зеленої фарби з нерозведеними білилами, щоб написати цією сумішшю пінисті гребінці хвиль. Нанесіть фарбу уздовж краю прибою.
7
відтіняють хвилі. Пензлем № 6 напишіть темні бірюзові тіні на нижній частині віл. Щоб отримати потрібний колір, змішайте приблизно дві третини білил з однією третиною фталоціанінові синьої фарби і додайте крапельку фталоціанінові зеленої фарби. Тепер морський пейзаж можна вважати в цілому закінченим.
Зверніть увагу
Фактура хвиль і їх рух майстерно відтворені за допомогою густих акрилових фарб.
Корисна порада
Акрилові фарби при висиханні темніють. Для того щоб перевірити, чи правильно ви змішали фарби, нанесіть кілька мазків на звичайний аркуш паперу і дайте їм висохнути. Переконавшись що колір підібраний правильно, наносите фарбу на полотно.