Що таке гроза.

Гроза - це атмосферне явища, що виявляється у вигляді електричних розрядів - блискавок. Зазвичай блискавки виникають між поверхнями землі і хмар. Іноді електричні спалахи можуть проходити всередині хмари.
Інструкція
1
Для людини грози є одним з найнебезпечніших природних явищ. За кількістю загиблих від людей, грози поступаються лише повеней. В атмосфері Землі грози зустрічаються досить часто. Приблизно 46 блискавок виникає над поверхнею нашої планети кожну секунду. Варто відзначити, що над континентами грози виникають у десять разів частіше, ніж над океанами.
2
Майже вісімдесят відсотків всіх відбуваються на Землі гроз зосереджено в зоні тропіків і субтропіків. Інтенсивність гроз безпосередньо пов'язана з сонячною активністю. Основний відсоток грозових утворень фіксується в післяполудневі години літніх місяців.
3
Блискавки є наслідком створення грозової хмари. Для утворення подібних хмар необхідно виконання ряду умов. Зазвичай це пов'язано з наявністю потужних висхідних потоків. Саме тому блискавки - часте явище в гірських областях.
4
В даний час прийнято класифікувати грози з метеорологічного оточенню, в якому вони виникають. Розмір грозової хмари залежить від величини й інтенсивності висхідного потоку певної вологості.
5
Найменш потужні грози класифікують як одноячейковие. Вони виникають при слабкому вітрі і не володіють достатньою інтенсивністю. Найбільш часто зустрічається тип гроз - це многоячейковие кластерні освіти. Такий тип значно потужніше одноячейкового, але далеко не самий інтенсивний.
6
Рідше можна зустріти суперячейковие грози. Цей тип представляє серйозну загрозу комунальним будовам і життя людини. Грозову хмару даного типу може досягати п'ятдесяти кілометрів завширшки і п'ятнадцяти у висоту. На виникнення і перебіг грози витрачається величезна кількість енергії. Воно приблизно еквівалентно ядерного вибуху потужністю 20 кілотонн. Природно, вся енергії вивільняється значно повільніше на величезній площі, тому практично не відчутна.