Як відрізнити сосну від модрини.

Визначити породу дерева, перебуваючи в лісосмузі або парку, легко. Особливо, якщо ви спостережлива людина. Але іноді виникають ситуації, коли потрібно визначити вид дерева серед спиляних дощок або в готовому зрубі. Зробити це буває дуже непросто. Є кілька способів, які можуть виявитися корисними, правда деякі з них вимагають часу.
Інструкція
1
Враховуйте клімат тієї місцевості, де виростають сосни і модрини . На європейській території Росії клімат м'який, деревина модрини і сосни за своїми властивостями сильно відрізняється від видів цих дерев, які ростуть у Сибіру. Деревина модрини середньої смуги пухка і легко порівнянна з деревиною звичайної сосни. Товщина річних кілець у них приблизно однакова - 4 мм.
2
При спробі відрізнити модрину від сосни не спирається тільки на їх текстуру. Порода у них одна - ядерна. Мабуть, тільки фахівець відрізнить більш яскраву і декоративну деревину модрини . Часто в літературі рекомендується оцінювати смоляні ходи, характерні для хвойних порід. Вони являють собою тонкі канали, наповнені смолою. У сосни вони більші і їх набагато більше. Але на практиці цим способом користуються рідко.
3
Зверніть увагу на кору дерев необрізних дощок хвойної деревини. У модрини під дією кисню, повітря і світла кора набуває червоно-вишневий колір, різко відрізняється від кольору кори сосни. Крім того, дошки модрини значно важче.
4
Щоб розрізнити ці два прекрасних дерева, скористайтеся самим основним властивістю модрини . При тривалому перебуванні у воді, вона тоне. Частково цим пояснюється її обмеження в ширшому використанні. Опустіть шматочок деревини товщиною 5 мм і поспостерігайте за ним протягом 2-3 тижнів. Якщо не потоне, то це сосна.
5
Модрину сибірську простіше порівняти з дубом, ніж з сосною. Наприклад, Венеція стоїть на палях, зведених з модрини , тому палі з бетону не витримують у воді такого навантаження. Але її деревина набагато важче обробляється, ніж деревина сосни. Вона приблизно на 30% щільніше і важче. Акуратно проведете по дерев'яній поверхні нігтем. Якщо на ній залишиться слід, то це сосна. Слід враховувати, що деревина сибірської ангарської сосни щільніше деревини своїй «європейської родички».
6
Враховуйте ще один момент. В одному і тому ж лісі ростуть різні сосни і різні модрини , які сильно розрізняються і за зовнішнім виглядом, і за своїми внутрішніми характеристиками. Сосна, наприклад, що виросла на сонячному і високому місці, має більш суху і щільну деревину, ніж дерево, яке виросло поряд з болотами. Деревина такий сосни - більш м'яка.
7
Для визначення приналежності деревини того чи іншого дерева, скористайтеся вогнем, дотримуючи всі запобіжні заходи. Згідно з дослідженнями, які проводили фахівці Московського Державного Університету Ліси, показник вогнестійкості деревини сибірської модрини в 2 рази вище, ніж у деревини звичайної сосни.