Як підвищити шкільну мотивацію.

Деякі батьки, які мають дітей-школярів, задаються питанням: як підвищити мотивацію до навчання? Іншими словами, як домогтися, щоб вони займалися охоче і старанно, старалися отримувати хороші оцінки, щоб їм самим було цікаво дізнаватися нове?
Інструкція
1
Зрозуміло, скільки людей - стільки й думок. Хтось вважає, що необхідний постійний строгий контроль за тим, як навчається дитина, з обов'язковими заохоченнями за хороші оцінки і, відповідно, покараннями за погані. Хтось стверджує, що діяти шляхом примусу означає гарантовано відбити у дитини бажання вчитися. Нерідко доводиться чути і думка, що взагалі нема чого мотивувати школяра: мовляв, у наш час без зв'язків і протекції навіть круглий відмінник не потрапить до престижного ВНЗ.
2
Перш за все, зверніть увагу на те, чи хоче взагалі ваша дитина ходити в школу, чи викликає вона у нього позитивні емоції, або ж він сприймає навчання, як обтяжливу тягар. І сама думка про необхідність йти туди викликає у нього негативну реакцію, аж до депресії. У другому випадку, не виключено, що в його класі склалася нездорова психологічна ситуація, а дитина стала предметом глузувань, образ. Зрозуміло, говорити про інтерес до навчання тут не доводиться, і всі заклики вчитися краще пропадуть даремно. Вам слід або вирішити це питання з керівництвом школи, або перевести дитину до іншого навчального закладу.
3
Якщо ж дитина хоче вчитися і охоче ходить в школу, то підвищити його мотивацію можна порівняно простими, але ефективними способами. Проявіть інтерес до того, що відбувається в класі, в школі. Дитина повинна відчувати, що мама і тато переживають за нього, підтримують. Зрозуміло, ця підтримка не повинна приймати форму настирливої опіки, коли від дитини вимагають звіту мало не за кожну хвилину: де був, що робив. Контроль необхідний, але в розумних межах.
4
Делікатно і ненав'язливо переконуйте дитину, що хороше навчання - в його ж інтересах. Освічений, багато знає людина згодом може влаштуватися на престижну, високооплачувану роботу. Поясніть йому, що часи «божевільних 90-х» в минулому, і зараз без знань не домогтися успіху.
5
Разом з тим, не робіть з навчання культу, не перетворюйте її в нав'язливу ідею. Якщо дитина явно «не тягне» той чи інший предмет, вам треба не лаяти його, тим більше, карати, а спокійно і об'єктивно розібратися, в чому причина. Може в школі недостатньо кваліфікований учитель з цього предмету? Може він чомусь не знайшов спільної мови з дитиною? В такому випадку, треба не влаштовувати скандалів, а постаратися знайти хорошого репетитора.
Основне питання психології - питання про мотивацію. Правильно і стійко сформована, вона дозволяє домагатися вершин і не зупинятися на досягнутому рівні. Про те як підвищити мотивацію дитини, багато батьків замислюються, коли він ще зовсім маленький.
Інструкція
1
У кожного свої схильності і можливості, досліджуйте їх з самого раннього дитинства. Це дозволить точно встановити, якого роду інформація стимулює, активізує дитини і включає його у взаємодію з навколишнім світом. Встановіть його соціонічний тип у фахівця. Типів всього 16 і для кожного з них потрібні окремі рекомендації.
2
Якщо ж можливості звернутися до фахівця немає, подбайте про те, щоб у дитини було якомога більше різноманітного досвіду. Тоді йому легше буде знайти те, що його включає у взаємодію зі світом. Для цього необов'язково вести дитини на заняття різних гуртків, хоча це теж добре. Телевізор дивляться практично всі діти, так що спосіб підходить усім. Поспостерігайте, які фільми і передачі любить ваша дитина і постарайтеся розвинути інтерес. Якщо він любить дивитися про пригоди собаки-поліцейського, купіть йому хорошу енциклопедію про службові собаках. Якщо про красу і моду - знайдіть для нього журнал з модними зачісками. Юному любителю спорту подаруйте маленькі гантелі. Любителю ток-шоу - іграшковий мікрофон, а меломанові - простенький синтезатор. У людини, яка має захоплення і тому - підвищений рівень життєвої енергії, проблеми з мотивацією виникають рідше, ніж у млявого і безініціативного з дитинства.
3
Однак людині для формування високої мотивації недостатньо просто бути включеним у взаємодію зі світом, йому потрібен зворотний зв'язок від світу. У вигляді оцінки умінь. Діти-дошкільнята часто самі буквально напрошуються на оцінку. Здавалося б, треба просто стимулювати дитини похвалами і засуджувати неправильне поводження. Але все не так просто. По-перше, оцінюйте не кожне дію, інакше дитини можна довести до неврозу або зробити оцінним «наркоманом», який без неї кроку ступити не може. По-друге, оцінюйте бути якомога більш об'єктивно, начебто ви її ставите не своєму дитині, а чужому. Якщо ж дитина болісно реагує на критику, потрібно взагалі перестати давати оцінку його поведінці і діям на деякий час.