Як обробити рану дитині.

Їзда на велосипеді, лазіння по деревах, активні ігри на подвір'ї - найчастіші причини травмування малюків. Тому кожному з батьків необхідно знати, як надати своєму дитині першу допомогу і правильно обробляти найрізноманітніші рани.
Інструкція
1
Садна у дитини намагайтеся не бинтувати. Вони набагато швидше загоюються на відкритому повітрі, ніж під пов'язкою або лейкопластиром. Садна, як правило, дуже болючі, т.к. саме у верхніх шарах шкіри знаходиться багато нервових закінчень. Промийте ранку перекисом водню, забруднення навколо неї акуратно очистіть кип'яченою водою. Далі обробіть садно якимось антисептиком, наприклад, спиртовим розчином, зеленкою, відваром календули. Якщо під рукою немає антисептика, прикладіть до садна пов'язку, змочену міцним розчином солі (1 столова ложка на склянку води). Чи не обробляйте садно ватою, щоб не допустити прилипання до ранки ворсинок.
2
Забруднені рани найкраще очищаються самі, завдяки кровотечению, вимиває бруд і збудників інфекції назовні. Але все ж, промийте ранку чистою кип'яченою або мінеральною водою. Ніколи не наносите на відкриту рану мазь, спрей або порошок. Очистивши ушкодження від забруднення, обробіть його перекисом водню, потім будь-яким антисептиком. При необхідності нанесіть на рану стерильну пов'язку.
3
Осколки або занози, найчастіше викликають на шкірі дітей запалення, видаляйте з допомогою чистого, обробленого спиртовим розчином пінцета. Схопите скалку ближче до її основи і намагайтеся витягувати її під тим же кутом, під яким вона вчепилася в шкіру дитини. Пошкоджений, звільнений від занози або осколка, ділянку шкіри малюка протріть будь-яким дезинфікуючим засобом.
4
Якщо ваш малюк вдарився головою, довірте огляд такої рани фахівцеві. Тільки лікар зможе виявити можливі внутрішні пошкодження. Ви можете надати маляті лише першу допомогу, накривши рану стерильною пов'язкою, зафіксувати яку краще за допомогою пластирів.
5
Рани від укусів, наприклад, собак або щурів, повинен обробляти лікар, адже дуже часто на зубах тварин присутні різні збудники інфекцій.