Як повернути аванс за квартиру.

Ви внесли передоплату за квартиру , але продавець роздумав виходити на угоду або взагалі зник у невідомому напрямку. Що ж зробити в такому випадку і куди звертатися для того, щоб повернути гроші?
Інструкція
1
Ознайомтеся з документами на квартиру . Ви повинні упевнитися в тому, що продавець є її власником. Якщо він перебуває у шлюбі, попросіть його показати завірена згода чоловіка (дружини) на укладання угоди купівлі-продажу. Якщо у квартири кілька власників, всі вони будуть зобов'язані підписувати і попередній договір, і договір про завдаток. Особа, що діє за дорученням лише на збір документів, не є продавцем і не може, таким чином, брати у вас ніяких грошей без довіреності і на отримання авансу. Краще, якщо це буде не знайомий або родич власника квартири, а агент з нерухомості.
2
Так як договір про завдаток, укладений за умовами попереднього договору, не має юридичної сили, попросіть після внесення передоплати у продавця розписку, щоб у разі його відмови ви змогли повернути ці гроші собі. В розписці обов'язково має бути вказаний термін повернення грошей. Розпливчасте формулювання: «Розписка вважається погашеною на момент передачі основної суми за квартиру » і т п. Може бути відхилена судом як недійсна.
3
Якщо в попередньому договорі вказано, що продавець зобов'язаний повернути аванс у двократному розмірі, то таке можливо тільки за умови, що ви укладаєте угоду через агентство нерухомості, яке і буде регулювати ці взаємозаліки.
4
Якщо продавець відмовляється повернути вам гроші, зверніться з позовною заявою і розпискою в суд. На вашу позовом буде обов'язково прийнято позитивне рішення, якщо продавець не доведе, що видав її внаслідок обману або погрози з вашого боку. Тому вам необхідно буде представити суд докази того, що гроші були передані і отримані за обопільною згодою. Буде цілком достатньо і попереднього договору купівлі-продажу з підписом продавця.
5
Якщо ви не взяли розписку, то ви також можете звернутися до суду з позовом про незаконне збагачення продавця і заручитися на цей раз більш серйозними доказами (виписками з рахунків у банку, показаннями свідків).
6
Пошуками зниклого продавця в разі вашого звернення в суд займеться ФССП.