Як зшити самому кімоно. Як зшити кімоно з підручних засобів.

Кімоно не просто одяг, це символ японської культури. А кімоно, зроблене своїми руками, буде початком прилучення до Японії, тим більше, що такий одяг і красива, і зручна. Для першого кімоно краще вибрати кімоно «Юката». Цю різновид шиють з бавовни, а носять зазвичай вдома і використовують для сну.
Вам знадобиться
  • Подходящая тканина, швейні приналежності.
Інструкція
1
Розглянута модель розрахована на ріст 170-180 см. Покрий підходить як чоловікам, так і женщінам.Нам потрібно приблизно 3 метри тканини шириною 150 см. Перед розкрою тканину необхідно випрати, щоб вона дала усадку, і ми бачили її реальні розміри. Також її слід пропрасувати, що полегшить раскройку.
2
Готову до розкроюванні тканину розкладіть на підлозі. Озбройтеся тоненьким дрібному або шматочком сухого мила. Розкроїте наступні деталі: рукава 90х40 см - 2 шт, спинка 150х70 см - 1 шт, перед 150х70 см - 1 шт. (Перед і спинка можуть кроіться на згині як одна деталь, тоді на плечах на буде швів), обтачка горловини 200х10 см - 1 шт, пояс 250х10 см - 1шт. (Необов'язково цельнокроений, може бути з декількох шматків), запах переду 110х20 см - 2 шт. Слід уточнити, що довга пояса розраховується як потроєний обхват талії, а обтачка горловини під час підгонки прийме свою точну довжину. Також потрібно відзначити, що деталі запаху і рукава краще викроювати по краях тканини, тоді не доведеться підшивати підлоги і рукава, бо там кромка. І не забуваємо про припуски - близько 1,5 см.
3
Деталі рукавів, взявши їх за середину, прикладіть лицьовою стороною до лицьовій стороні згину на плечі. Прострочіть їх так, щоб залишилося по 10 см до краю деталі. Потім виверніть кімоно на виворітну сторону і прострочіть низ рукавів, складених удвічі, так, щоб залишилося приблизно 15 см для руки, а застроченную «кишеню» можна використовувати за прямим призначенням. Потім зшийте бокові шви. Слідом до деталей переду потрібно прітачать запахи. Це зручніше робити орієнтуючись по низу. Тепер потрібно скласти Юката вдвічі і вирізати горловину. Прострочити спочатку обтачку горловини, прикладіть її до лицьового боку переду і пришити. Залишилося підвернути краю.
4
Заключна деталь - пояс. Складіть деталь лицьовою стороною всередину і прострочіть, залишивши тільки один короткий край, тепер виверніть, зашейте цей край і пропрасуйте праскою. Таким простим способом можна пошити кімоно для себе і своєї сім'ї. Спробуйте і вам обов'язково сподобатися!
Кімоно в перекладі з японського "одяг", яку в Японії носять всі: і чоловіки, і жінки, і діти. Для пошиття кімоно виробляють спеціальну тканину, її спочатку розкроюють на кілька прямокутників і тільки потім зшивають. Якщо створювати кімоно традиційним способом, то вишивати візерунки на ньому потрібно вручну, дотримуючись певних правил.
Вам знадобиться
  • - відріз шовку або атласу з східним візерунком шириною близько 110 см і довжиною близько 4,5 м
  • - нитки та голки
  • - швейна машинка
  • - ножиці
  • - кравецькі метр
  • - олівець або крейда
  • - лінійка
Інструкція
1
Цю викрійку можна викреслити прямо на тканині, тільки подбайте про досить широкою і рівній поверхні для розкрою. До довжині вироби додайте п'ять сантиметрів на подгибку низу, решта припуски на шви вже враховані в викрійці. Горловину не вирізане, поки не зшиєте спинку по середньому шву. Обробіть всі зрізи оверлоком або зигзагом, щоб тканина не сипалася.
2
Дві частини спинки зшийте і виріжте горловину, залиште припуски на шви. Пришийте надставки поличок до поличках. Спинку і полички з'єднайте по плечових швах від плеча до горловини. Складіть рукава навпіл по пунктирною лінії згину і прошийте від плеча до зап'ястя, щоб в результаті вийшли дві труби.Совместіте середину рукава з плечовим швом. Рукав кімоно пришивається трьома способами: можна пришити рукав повністю по всій ширині, можна пришити тільки верхню частину і зашити що залишилася, а можна пришити верх і низ залишити відкритим, що робиться найчастіше.
3
Прошийте бокові шви від шва ушивання рукава до низу кімоно. Надіньте кімоно, вирівняйте середину спинки і плечові шви, запахніте кімоно. На поличках загніть трикутники від горловини до того місця, де буде розташовуватися комір. Заколіть загин булавками, зніміть кімоно і відріжте зайву тканину.
4
Три частини коміра зшийте в одну довгу смугу, складіть уздовж навпіл, зшийте, виверніть наявності і пропрасуйте праскою. У вас вийде довга стрічка приблизно 5 см шириною. Поєднайте середину коміра з серединою спинки і пришити комір в обидві сторони від цієї середини до низу кімоно.Подшейте краю рукавів і низу кімоно. Комір часто шиють не до низу вироби, а до пояса, де і ховають його кінці. Іноді від талії вшивають трикутні деталі, що збільшують ширину кімоно.
5
Традиційно в Японії під верхнє кімоно надягали ще одне, але тепер вниз пов'язують білий шарфик і нижню спідницю. Пояси, якими підв'язується кімоно, - це окрема історія і практично ціла наука! Якщо ви не збираєтеся в своєму власноруч пошитому кімоно брати участь в конкурсі японського костюма, то підв'яжіть кімоно шовковим пояском з тієї ж тканини або з контрастною, в тон візерунку на кімоно.