Як утеплити збірний будинок.

Сучасні збірні будинку - це економічно вигідне споруда. Будинок складається з каркаса і конструктивних панелей. Не вимагає зведення потужного фундаменту, що додатково заощаджує матеріальні кошти власника. Збірна конструкція встановлюється в лічені дні. Єдиний недолік - це досить тонкі стіни, але сучасні утеплюючі матеріали легко вирішують дану проблему.
Вам знадобиться
  • - гідроізоляційні матеріали;
  • - теплоізоляційні матеріали;
  • - оздоблювальні матеріали.
Інструкція
1
Щоб утеплити каркасний збірний будинок, вибирайте матеріали за своїм бажанням і матеріальним можливостям. При виборі враховуйте теплові характеристики матеріалу і термін служби. Як утеплювач ви можете вибрати сипучі матеріали, наприклад шлак або керамзит, а також мінеральну вату або пінопласт.
2
Для утеплення шлаком або керамзитом вам буде потрібно встановити додатковий зовнішній каркас і оббити його тесом або закріпити другий шар панелей. Ця робота досить трудомістка і вимагає значних матеріальних вкладень. До того засипку необхідно щільно утрамбувати. З часом вам доведеться проводити роботи по додатковому подсипаній осіли утеплювачів.
3
Мінеральна вата або пінопласт не вимагають при монтажі значних вкладень, так як закріплюються на спеціальні планки або бруски, які коштують досить дешево. Також у вас не буде необхідності по закінченню декількох років проводити повторні роботи. Утепливши стіни один раз, ви будете на 100% впевнені, що термін експлуатації утеплювачів буде не менше, ніж термін експлуатації самого будинку . А збірні будинку розраховані на 50-70 років.
4
Поверх пінопласту або мінеральної вати ви можете виробляти будь-яку плановану обробку. Обробку можна зробити сайдингом, обкласти будинок облицювальною цеглою або обшити тесом - це залежить від вашого бажання.
5
Крім зовнішнього утеплення стін проведіть внутрішнє утеплення за допомогою рулонних гідроізоляційних матеріалів, поверх гідроізоляції ви також зможете справити будь-яку обробку.
6
Стеля утепляйте з зовнішньої і внутрішньої сторони. З внутрішньої сторони ви можете закріпити шар гідроізоляції, а зовнішню сторону утеплити на свій розсуд. Для утеплення зовнішнього боку стелі підходять як засипні, так і рулонні матеріали. Шар утеплювача повинен бути не менше 70 см.
7
Якщо ви під будинком викопали підвальне приміщення, то всі його стіни також обтягніть рулонними гідроізоляційними і теплоізоляційними матеріалами.
Фундамент є основою будь-якої будівлі чи споруди. На нього постійно впливає як зовнішнє середовище, так і вагу самої будівлі. Саме тому зводити фундамент потрібно особливо уважно. На це не треба шкодувати часу та коштів. Необхідно також вчасно зробити хорошу гідроізоляцію. Тим самим він буде захищений від агресивного впливу багатьох чинників.
Інструкція
1
Багато людей задають питання - навіщо потрібно утеплювати фундамент? Справа в тому, що зруйнувати бетонну основу може вода. Практично у всіх російських регіонах, у тому числі Москві і Підмосков'ї, ґрунт має велику насиченість вологою. В період перепаду температур і в зимовий час, грунтова вода замерзає і відтає. Основа будови в цей період перебуває під сильним навантаженням. Якщо не робити гідроізоляцію і не утеплювати фундамент, що в майбутньому на основі будівлі будуть з'являтися тріщини.
2
Для того щоб проблем з основою будинку не виникало, повинні заздалегідь бути прокладені дренажні труби. Саме вони відводять ґрунтові води, якщо грунт даної ділянки містить багато вологи. Потім має бути сформований дренажний шар з піску. Він повинен бути більше 1 метра висотою. Роблять його зазвичай при будівництві фундаменту. Повинна бути правильно організована вентиляція підпільного простору. Для цього роблять систему продухов. Після цього наноситься якісна гідроізоляція. Класти її потрібно шарами. Утеплення будинку повинно бути виконано по всьому периметру.
3
Згубний вплив на фундамент надає зимовий замерзлий грунт. Він починає спучуватися. Справа в тому, що грунт в літній та осінній період просто перенасичується вологою. Після того, як грунт перетворився в лід, він діє на споруду тиском до 10 000 кілограм на квадратний метр. Навесні, коли починається теплішати, проблем може виникнути ще більше. Через те, що грунт відтає, відбувається просідання ґрунту. Навіть товстий дренажний шар іноді не рятує в цій ситуації. Грунт спучується, що призводить до зміни геометрії будівель, утворюються тріщини, перекошуються двері та віконні рами. Якщо утеплення будинку виконано якісно, то промерзання фундаменту не виникне.