Як знайти масу і кількість речовини.

Маса речовини знаходиться за допомогою приладу, який називається ваги. Можна також розрахувати масу тіла, якщо відомо кількість речовини і його молярна маса або його щільність і об'єм. Кількість чистого речовини можна знаходите за його масі або кількості молекул, яке в ньому міститься.
Вам знадобиться
  • - ваги;
  • - таблиця густин;
  • - періодична таблиця елементів.
Інструкція
1
Щоб знайти масу тіла покладіть його на ваги і зробіть виміри. У важільних терезах вагу тіла потрібно буде зрівноважити спеціальним противагою, а в електронних просто покладіть тіло на спеціальну платформу. Масу тіла на важільних вагах типу медичних визначте за спеціальною шкалою, а при рівних плечах важеля (типу аптекарських), за масою противаги.
2
Якщо зважити речовина на вагах не представляється можливим, розрахуйте його масу через щільність. Для цього знайдіть обсяг речовини . Виміряйте його лінійні розміри і зробіть розрахунок. За спеціальною таблицею знайдіть щільність цього речовини . Знайдіть його масу m, як твір щільності? на обсяг V (m =? • V). Наприклад, якщо в кімнаті розміром 6х8х3 метри знаходиться повітря при температурі 20? С, то його масу знайдіть порахувавши об'єм кімнати (газ займає весь наданий йому об'єм) V = 6 • 8 • 3 = 144 м ?. Після цього помножте результат на щільність повітря для цієї температури вона дорівнює 1,2 кг/м ?, m = 1,2 • 144 = 172,8 кг.
3
Для визначення маси чистого речовини дізнайтеся його хімічну формулу. За допомогою періодичної таблиці елементів знайдіть його молярну масу. Для цього складіть маси всіх елементів, що входять у формулу. Отримане число буде дорівнює молярної масі речовини в грамах на моль. Для того щоб знайти масу m, помножте молярну масу M на кількість речовини ? (M =? • M). Масу отримаєте в грамах.
4
Якщо ж відома маса речовини , визначте молярну масу по періодичній таблиці і знайдіть кількість речовини . Для цього масу речовини в грамах m, поділіть на його молярну масу M (? = M/M). Результат отримаєте в молях. Наприклад, якщо взято 108 грам води, то її кількість речовини буде? = 108/18 = 6 моль, де 18 г/моль - молярна маса води.
5
Якщо відомо число молекул речовини , але знайдіть кількість речовини , користуючись числом Авогадро NA = 6,022 • 10 ^ 23 січня/моль ( кількість молекул речовини в 1 молі). Щоб знайти кількість речовини поділіть число молекул N на число Авогадро NA (? = N/NA).
Під молярною масою речовини розуміється та його маса, яка міститься в 1 його молі. Для її підрахунку дуже просто скористатися періодичною системою хімічних елементів Менделєєва.
Вам знадобиться
  • Таблиця Менделєєва
Інструкція
1
Зверніть увагу на атомний номер номер кожного з елементів. Атомний номер елемента в періодичній системі Менделєєва збігається з його молярною масою. Виходячи з цього, можна розібрати приклад розрахунку молярної маси складного речовини .Приклад: Знайдіть молярну масу речовини H2S04. По таблиці Менделєєва видно, що порядковий номер водню H дорівнює 2, у сірки S порядковий номер 16, а у кисню O він дорівнює 8. Тоді розрахунок молярної маси цього речовини буде дано на малюнку 1.