Як відкрити магазин комп'ютерної техніки.

Ринок комп'ютерів і орг техніки на сьогоднішній день уже насичений чи не до межі - великі мережеві компанії створили таку конкуренцію, що змагатися з ними початківцю гравцеві практично неможливо. Однак знаючи деякі маркетингові хитрощі, увійти в роздрібний ринок комп'ютерної техніки все-таки реально, особливо якщо відкривати роздрібну точку ви зберетеся подалі від обох столиць.
Вам знадобиться
 • - продумана маркетингова стратегія;
 • - приміщення площею від 50 квадратних метрів;
 • - база постачальників і налагоджені ділові зв'язки з ними;
 • - комплект торгового обладнання;
 • - декілька продавців-консультантів;
 • - кілька техніків служби підтримки клієнтів.
Інструкція
1
Розробіть маркетингову стратегію, відповідно до якої ви збираєтеся закріпитися на ринку. Зробити упор можна або на вузьку спеціалізацію, або на привабливе клієнтів сервісне обслуговування. Друге переважно, оскільки розрахувати попит на вузькоспеціалізовану комп'ютерну техніку (наприклад, розраховану на дизайнерів) буває складно. Необхідного ефекту можна досягти, якщо організувати службу підтримки і сервісний центр, співробітники якого будуть виїжджати до клієнтів додому.
2
Орендуйте приміщення на першому поверсі будівлі з виходом на вулицю - не обов'язково в самому центрі міста, де орендні ставки найвищі. Якщо вдасться добре розкрутити магазин, клієнти будуть знаходити вас і в більш віддалених місцях. У вашому розпорядженні також обов'язково має бути складське приміщення, бажано примикає до торгового залу, мінімальна площа якого - 50 квадратних метрів.
3
Зауважте ділові відносини з постачальниками комп'ютерів та комплектуючих до них, постарайтеся домовитися про найбільш прийнятних для вас цінах при першій закупівлі товару. Низькі закупівельні ціни - це саме те, що дає перевагу великим мережним магазин ам, тому для того, щоб конкурувати з ними, потрібно теж навчитися працювати з постачальниками ефективно. Закупити першу партію товару, сформувавши асортиментний ряд, достатній для "старту" вашого магазин а.
4
Підберіть консультантів і співробітників служби підтримки, яка функціонуватиме при магазин е. Працювати в комп'ютерному магазин е повинні тільки професіонали, бажано ті, яких ви знаєте особисто і в яких можете бути впевнені. Без хорошої команди фахівців комп'ютерний магазин приречений на невдачу, тому саме пошуку співробітників варто приділити якомога більше уваги.
Продаж комп'ютерів при грамотному підході до організації торговельної точки вельми прибуткова справа, оскільки сучасна техніка постійно оновлюється, та й клієнтів на комп'ютерну техніку достатньо багато. Втім, не слід забувати про величезну конкуренцію в цьому сегменті ринку.
Вам знадобиться
 • - бізнес-план;
 • - договір оренди;
 • - дозвільна документація від СЕС, Пожежної, місцевих властей;
 • - свідоцтво про реєстрацію підприємця;
 • - торговий зал;
 • - асортимент товару.
Інструкція
1
В принципі нічого складного для відкриття комп'ютерного магазина з точки зору паперової частині немає. Складнощі полягають скоріше в самій організації продажу комп'ютерів і комплектуючих до них. На першому етапі вам потрібно детально продумати бізнес-план майбутнього магазина. При його підготовці врахуйте конкурентне середовище (немає сенсу відкривати комп'ютерний магазин в містечку з невеликим населенням і досить високим рівнем конкуренції).
2
Розробіть цінову політику, подумайте про місце (воно має бути зручним для покупця і не перебуває десь за тридев'ять земель), можливості гарантійного обслуговування та інших нюансах цього виду бізнесу. Якщо ви вже все підрахували і зважилися почати свою справу, приступайте до збору дозвільної документації.
3
Для відкриття магазина комп'ютерної техніки у вас на руках має бути свідоцтво про реєстрацію приватним підприємцем, дозвіл СЕС, пожежної, договір оренди приміщення (якщо воно знаходиться в оренді), свідоцтво про сплату єдиного податку (якщо обрана спрощена система оподаткування). Крім того, потрібно мати договір на вивезення сміття. Всі ці документи потрібно занести до місцевого муніципальний орган, який видає вам дозвіл на розміщення об'єкта торгівлі.
4
Потім займіться реалізацією товару. Тут важливий асортимент, кадри, оформлення торгового залу, наявність сервісного обслуговування, реклама. Врахуйте, що комп'ютерний бізнес змушує завжди стежити за останніми технічними новинками на ринку і впроваджувати їх в свій асортимент. Погодьтеся, ніхто не захоче купувати застарілі моделі.
5
Чималу роль в реалізації будь-якого товару відіграє його подача. Торговий зал потрібно облаштувати таким чином, щоб покупці мали доступ до товару, могли його побачити і помацати. Це завжди мотивує їх до придбання цікавить моделі. Не забудьте і про інформування потенційних клієнтів: вивісках із зазначенням відділів, яскравих ярликах, рекламі. Періодично влаштовуйте акції та розпродажі: це дозволить позбутися від залежавшегося товару.
6
Не забувайте і про кадри. Тут вони часто вирішують все. Постарайтеся підібрати продавців, які «на ти» з комп'ютерною технікою. Від їх знань часом залежить репутація фірми.