Чому йде кров з носа.

З кровотечею з носа стикався практично кожен. Воно починається, коли в епітелії носової порожнини лопаються кровоносні капіляри. Іноді вид власної крові сильно лякає людину. Однак по-справжньому небезпечним носова кровотеча буває досить рідко. Так чому ж йде кров з носа ?
Інструкція
1
Механічне поврежденіеЕпітелій в носовій порожнині одношаровий і дуже тонкий. До того ж він пронизаний великою кількістю капілярів. Через забиття, надто сильного сморканія або іншого механічного впливу посудину в носі може лопнути. Саме механічне пошкодження є лідером причин носової кровотечі - понад 70% випадків. Взимку, через підвищену сухість повітря в приміщеннях, епітелій може полопатися при самому незначному пошкодженні. Тому медики рекомендують використовувати в квартирі спеціальні зволожувачі повітря. І ні в якому разі не травмувати епітелій.
2
Підвищена ламкість епітеліяПрічіной ламкості може бути нестача вітаміну С. Він необхідний для якісного синтезу колагену - білка, що підвищує еластичність сполучної тканини. Викривлення носової перегородки і хронічний нежить також можуть викликати кровотечі. Для усунення цих причин необхідно звернутися до отоларинголога. У деяких людей з народження дуже тонкі, ламкі і розташовані близько до поверхні капіляри. У такому випадку медики рекомендують коагуляцію (припікання). З віком однією з основних причин стоншування стінок судин стає атеросклероз.
3
Підвищений артеріальний або внутрішньочерепний давленіеСімптоми - шум у вухах, головний біль. Причини - стрес, втому, надмірні розумові навантаження, напруга, застуда, похилий вік. У цьому випадку те, що давить кров втекти, навіть добре, інакше може відбутися інсульт. Тому робити коагуляцію можна! Тиск слід нормалізувати, тоді і кровотечі припиняться самі собою.
Корисна порада
Людині з носовою кровотечею слід надати негайну допомогу. Посадіть його і попросіть нахилити голову вперед. Якщо кров не зупиняється сама - вставте в ніздрю ватний тампон, змочений перекисом водню. Не можна - закидати голову, лягати, сякатися. Якщо кровотеча продовжується довше 15 хвилин - викликайте швидку допомогу.